خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با وعده مساعد مسئولین؛ حمزه درویش به اعتصاب غذای خود خاتمه داد

با وعده مساعد مسئولین؛ حمزه درویش به اعتصاب غذای خود خاتمه داد

خبرگزاری هرانا – حمزه درویش، زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج روز گذشته با وعده مساعد مسئولین زندان به اعتصاب غذای خود پایان داد. این زندانی در اعتراض به عدم موافقت با درخواست اعاده دادرسی، عدم برخورداری از حق انتخاب وکیل و عدم رسیدگی به مسائل مربوط به ایرادات پرونده از تاریخ ۱۲ مردادماه دست به اعتصاب غذا زده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۸ مردادماه ۹۸، حمزه درویش، زندانی سنی مذهب زندان رجایی شهر کرج به اعتصاب غذای خود خاتمه داد.

این زندانی پس از ۱۶ روز و با وعده مساعد مسئولین و سرپرست جدید زندان “الله کرم عزیزی” مبنی بر تلاش برای پیگیری اعاده دادرسی وی و برخورداری از حق انتخاب وکیل به اعتصاب غذای خود پایان داد.

پیشتر عزیزی، رییس زندان رجایی شهر در پاسخ به اعتراض حمزه درویش مبنی بر عدم گزارش اعتصابش گفته بود که اعتصاب غذا بر خلاف قوانین زندان است و به دادسرای اوین گزارش نخواهد شد.

اعتصاب غذای این زندانی در تاریخ ۱۲ مردادماه و در اعتراض به عدم موافقت با درخواست اعاده دادرسی، عدم برخورداری از حق انتخاب وکیل، بی توجهی به شکایت وی از کارشناس پرونده و عدم پیگیری اعتراض وی نسبت به اتهام شعارنویسی و درخواست تبرئه کامل از اتهامات مطروحه صورت گرفته بود.

گفتنی است روز شنبه ۱۸ خردادماه ۱۳۹۸، توحید قریشی و حمزه درویش، دو زندانی سنی مذهب در زندان رجائی شهر کرج توسط مسئولین زندان به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین موسوم به بند ۲ الف منتقل شده و روز پنجشنبه ۲۳ خردادماه ۱۳۹۸، پس از ۶ روز به زندان بازگردانده شدند.

گفته می‌شود که این دو زندانی در حین انتقال به زندان اوین، در حین نگهداری در بند دو الف و همچنین انتقال به دادگاه و بازگردانده شدن به زندان رجائی‌شهر با رفتارهای خشونت‌آمیز و غیر متداول روبرو شده‌اند.

حمزه درویش، زندانی ۲۵ ساله اهل تالش مدعی است در سال ۹۳ نیروهای یک گروه بنیادگرای مستقر در سوریه با فریب، او را به ترکیه کشانده و سپس به سوریه منتقل کرده‌اند. مدتی را در زندان داعش بوده و سپس با دریافت امان نامه ای از سفارت ایران در ترکیه به ایران فرار کرده و خود را به نیروهای امنیتی معرفی کرده است و حتی این شانس را داشته که با قید ضمانت آزاد باشد و به شغل پرورش بلدرچین مشغول شود.

حمزه درویش پس از یک سال آزادی با قرار وثیقه مجددا بازداشت و در دادگاهی پر ابهام به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید