خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای هرسین، بروجرد و رشت دچار حادثه شدند. در این حوادث ۱ کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک کارگر در معدن سنگ «چک زرد» واقع در روستای اسحاق وند علیا شهرستان هرسین استان کرمانشاه، بر اثر سقوط سنگ روی سرش جان باخت.

همت‌علی شکری، فرمانده انتظامی هرسین در ارتباط با این حادثه گفت: “این حادثه صبح امروز دوشنبه برای یک جوان ۳۵ ساله رخ داده که بلافاصله ماموران پاسگاه چشمه کبود به محل اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “پس از حضور پلیس در محل مشخص شد فرد فوت شده که اهل استان زنجان بوده از مدتی پیش به عنوان کارگر در این معدن مشغول به کار شده است”.

شکری تاکید کرد: “در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد این فرد حین کار به خاطر اصابت یک تخته سنگ بزرگ به سرش فوت کرده است در عین حال جسد این کارگر برای برسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد”.

کارگر شهرداری بروجرد حین انجام وظیفه جان خود را از دست داد

به گزارش ایرنا، سرپرست خدمات شهری شهرداری بروجرد گفت: “یکی از کارگران شهرداری بروجرد بر اثر برخورد ماشین حمل زباله با درخت جان باخت”.

مهدی رضایی روز دوشنبه، گفت: “یکی از کارگران شهرداری بروجرد بامداد امروز هنگام انجام وظیفه در منطقه گلدشت بر اثر برخورد ماشین حمل زباله با درخت از خودرو به بیرون پرتاب شده و جان خود را از دست می دهد”.

وی افزود: “این فرد ۳۱ ساله توسط بخش خصوصی در شهرداری بروجرد مشغول به فعالیت بود”.

شهرداری بروجرد دارای یک هزار و ۷۰۰ نیرو است.

مصدومیت ۱ کارگر در رشت

به گزارش ایرنا، معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت گفت: “بر اثر برخورد دو خودروی پراید با دستگاه حمل زباله در این کلانشهر، یک پاکبان از ناحیه پا مصدوم و راهی بیمارستان شد”.

شهرام مومنی روز دوشنبه، افزود: “با دریافت این حادثه در ستاد فرماندهی ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، بلافاصله سه آتش نشان به همراه یک دستگاه خودروی اطفایی و نجات به محل تصادف اعزام شدند”.

وی همچنین گفت: “در این حادثه که سه خودرو  شامل دو پراید و یک دستگاه خودروی حمل زباله با یکدیگر برخورد کردند، یک پاکبان از ناحیه پا دچار آسیب شد”.

وی با اشاره به فعالیت ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در رشت افزود: “با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری، ۱۶ افسر ارشد به صورت شبانه روزی در خدمت سازمان و شهروندان هستند که بایستی در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه های مربوطه سریعا به محل حوادث اعـزام شوند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید