خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه صبا کردافشاری برگزار شد

جلسه دادگاه صبا کردافشاری برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات صبا کردافشاری، فعال مدنی روز جاری در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. کیفرخواست پرونده خانم کردافشاری در تاریخ ۱۶ مرداد به وی ابلاغ شده بود. صبا کردافشاری، از تاریخ ۱۱ خردادماه در بازداشت به سر می برد و روز سه شنبه از زندان قرچک ورامین به زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۸ مردادماه ۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات صبا کردافشاری، فعال مدنی بازداشتی برگزار شد.

این جلسه دادگاه طبق تعیین وقت قبلی، روز جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده این فعال مدنی به گزارشگر هرانا گفت: “صبا کردافشاری حدود ساعت ۱ ظهر امروز با چشم بند و دست بند به دادگاه منتقل شد. بر خلاف عرف انتقال وی نه توسط مامورین اعزام زندان اوین بلکه توسط مامورین اطلاعات سپاه که مامور بازداشت وی و مادرش نیز بودند صورت گرفت. با این حال طی جلسه وکیل وی نیز حضور داشته است. علاوه بر این در جلسه دادگاه ماموران اطلاعات سپاه اقدام به فیلمبرداری از جلسه دادگاه کرده‌اند. قاضی دادگاه گفته که طی یک هفته آتی اقدام به صدور رای خواهد کرد”.

طی این جلسه دادگاه هر سه اتهام موجود در کیفرخواست خانم کردافشاری که در تاریخ ۱۶ مرداد ماه در همین شعبه دادگاه به وی ابلاغ شده بود مورد بررسی قرار گرفته است.

در کیفرخواست صادره عناوین اتهامی “اشاعه فساد و فحشا از طریق کشف حجاب و پیاده روی بدون حجاب”، “تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با گروه های معاند و طرح (طراحان) براندازی نرم” و “اجتماع و تبانی علیه نظام از طریق ارتباط با رسانه های خارجی” به وی ابلاغ شده بود.

روز شنبه ۱۱ خردادماه ۹۸، صبا کردافشاری، زندانی سیاسی سابق توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. نیروهای امنیتی با حضور در منزل پدری خانم کردافشاری با ارائه حکم، وی را به بازداشتگاه وزرا منتقل کردند. ماموران همچنین در هنگام بازداشت اقدام به تفتیش منزل و ضبط تعدادی از وسایل شخصی وی ازجمله تلفن همراه و لپ تاپ کردند.

صبا کردافشاری یک روز پس از بازداشت در شعبه ۱ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب ناحیه ۲۱ تهران (دادسرای ارشاد) مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و پس از ۱۱ روز بازجویی تحت فشار به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

وی در تاریخ ۱۱ تیرماه مجددا جهت ادامه بازجویی از زندان قرچک ورامین به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین موسوم به بند ۲-الف منتقل شده و همزمان قرار بازداشت وی نیز به مدت ۳ ماه و نیم تمدید شده بود.

وی اواخر ماه گذشته از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان قرچک بازگردانده شد و روز سه شنبه ۲۲ مردادماه، به زندان اوین منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید