خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد؛ ۲۲ متهم از جمله پیمانکار به حبس محکوم شدند

پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد؛ ۲۲ متهم از جمله پیمانکار به حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا  – در پرونده حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، ۲۲ متهم از جمله پیمانکار این دانشگاه در دادگاه کیفری دو تهران به حبس محکوم شدند. همچنین بر اساس  حکم صادره، دانشگاه آزاد تا ۵ سال حق انتخاب مسئول ترابری دانشگاه را ندارد و این کار باید با نظارت دادستانی انجام شود. در این حادثه که در دیماه سال گذشته رخ داده بود ۱۰ نفر کشته و تعدادی از دانشجویان نیز زخمی شدند. خانواده قربانیان این حادثه پیشتر خواهان پاسخگویی مسئولین و مجازات مقصرین شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، وکیل مدافع اولیای دم کشته شدگان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد علوم تحقیقات، از محکومیت ۲۲ متهم پرونده به حبس خبر داد.

حسام نواب صفوی، وکیل مدافع اولیای دم این حادثه گفت: دادگاه کیفری دو تهران (ویژه کارکنان دولت) برای ۲۲ متهم پرونده رای صادر کرده است و بر اساس آن تمام متهمان پرونده از جمله پیمانکار دانشگاه آزاد را به حبس محکوم کرده است.  همچنین دانشگاه آزاد تا ۵ سال حق انتخاب مسئول ترابری دانشگاه را ندارد و این کار باید با نظارت دادستانی انجام شود.

نواب صفوی افزود: این حکم قطعی نیست و جزئیات حکم بعد از تایید حکم نهایی در دادگاه اعلام می‌شود.

دو جلسه محاکمه متهمان پرونده حادثه سقوط اتوبوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع کارکنان دولت به ریاست قاضی عالیشاه برگزار شده بود.

لازم به یادآوری است، در پی حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران در تاریخ ۴ دی‌ماه، ۱۰ نفر کشته‌ و تعدادی از دانشجویان نیز زخمی شدند.

در همین رابطه جمعی از دانشجویان همراه خانواده های دانشجویان جانباخته در اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد تهران در روزهای ۸ و ۹ دی‌ماه در پارکینگ و مقابل در ورودی این دانشگاه دست به تجمع اعتراضی زدهو خواهان پاسخگویی مسئولان شدند.

در روز ۹ دی‌ماه نیز ویدئویی در رسانه ها منتشر شد که گفته می‌شود در آن محمد مهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد سوار بر خودرو خود با ورود به محوطه واحد علوم و تحقیقات این دانشگاه با سرعت از روی دانشجویان معترض رد شد، در پی این حادثه دو تن از دانشجویان مجروح شدند.

در تاریخ ۲۸ خردادماه سال جاری کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گزارش خود در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات را ارائه داد. در این گزارش به موارد سهل انگاری مدیران دانشگاه آزاد اسلامی و رؤسا و معاونان واحد علوم و تحقیقات پیش و پس از حادثه اشاره شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید