خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ساعت ۱۶:۲۸:۴۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ مهدی مقدری به حبس و دو سال انفصال از شورای شهر اصفهان محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ مهدی مقدری به حبس و دو سال انفصال از شورای شهر اصفهان محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر رای نهایی خود در خصوص پرونده  مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان را صادر کرد. بر اساس این حکم آقای مقدری به  “یک سال حبس تعزیری” و “دو سال انفصال از شورای شهر” اصفهان و “دو سال ممنوعیت حضور در احزاب” و “دو سال ممنوعیت فعالیت در فضای مجازی” محکوم و از شورای شهر اصفهان کنار گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران آنلاین، امروز یکشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸، رای قطعی دادگاه تجدید نظر مهدی مقدری صادر و وی از شورای شهر اصفهان کنار گذاشته شد.

بر اساس این حکم، آقای مقدری به  “یک سال حبس تعزیری” و “دو سال انفصال از شورای شهر” اصفهان و “دو سال ممنوعیت حضور در احزاب” و “دو سال ممنوعیت فعالیت در فضای مجازی” محکوم شده است.

حکم یک سال حبس تعزیری مقدری به اتهام تشویش اذهان عمومی که پیشتر در دادگاه بدوی صادر شده بود، به مدت ۵ سال تعلیق شد. همچنین دادگاه تجدیدنظر، اتهام تبلیغ علیه نظام را وارد ندانسته و رای به برائت داد. در بخش دیگرِ حکم دادگاه تجدیدنظر، حکم دادگاه بدویِ پرونده حمایت توییتری از کنش‌گران محیط زیستی که مبتنی بر تبرئه مقدری بود، تایید شد. سایر احکام صادره و مجازات های تکمیلی  نیز عینا به تایید رسیده و مهدی مقدری از شورای شهر اصفهان کنار گذاشته شد.

وی پیشتر نیز در پی حضور در بازپرسی عمومی و انقلاب شهر اصفهان و با شکایت سپاه پاسداران استان اصفهان و همچنین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این استان به ۶ ماه محرومیت از حضور در جلسات شورا محکوم شده و این حکم عینا به تائید شعبه یک دادگاه انقلاب اصفهان رسیده بود.

آقای مقدری در تاریخ ۲۴ تیرماه سال جاری، بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری اصفهان به ریاست سجاد پناهی، از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی در حمایت از مهدی حاجتی، دکتر غروی، تجمع صنفی معلمان، دفاع از حقوق زنان و … جمعا به ٢ سال حبس تعزیری، ٢ سال انفصال از خدمات دولتی و عضویت در شورای شهر، ٢ سال ممنوعیت حضور در احزاب و فعالیت سیاسی و ٢ سال ممنوعیت از حضور در فضای مجازی محکوم شده بود.

لازم به ذکر است مهدی مقدری در بهمن ماه سال گذشته نیز به دلیل توئیت های انتقادی و در پی شکایت مدیرکل اداره اطلاعات اصفهان توسط شعبه ۱۹۹ دادگاه کیفری این شهر به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده و این حکم عینا به تائید شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان رسیده بود.

مقدری درباره توئیت‌های مورد اشاره گفته بود که این توئیت‌ها شامل «انتقاد از رفتار نامناسب با سپنتا نیکنام و مینو خالقی»، «انتقاد از مدیریت دوره اصولگرایان در کشور و شهرداری اصفهان»، «انتقاد از محروم شدن دوچرخه سواری زنان و ارائه یک پیشنهاد اجرایی در این خصوص»، «دفاع از رای سال ٩۶ به روحانی» و در نهایت «انتقاد از فیلترینگ شبکه‌های مجازی» بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید