خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زنان, سایر گروهها  >  یک زن در دیشموک خودسوزی کرد

یک زن در دیشموک خودسوزی کرد

خبرگزاری هرانا – عصر روز  گذشته یک زن در  در بخش دیشموک واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد در منزل شخصی خود، خودسوزی کرد. نرخ خودسوزی بین زنان این منطقه بالاست و گفته می شود ازدواج‌های تحمیل شده از مهمترین دلایل خودسوزی دختران در این شهر است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۸، یک زن در بخش دیشموک دست به خودسوزی زد.

گفتنی است که این زن در منزل خود اقدام به خودسوزی کرده است. از دلایل این اقدام و وضعیت این زن پس از اقدام به خودسوزی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

روز یکشنبه هفته گذشته نیز  یک دختر نوجوان دیشموکی اقدام به خودسوزی کرد گفته می شود که سوختگی این دختر نوجوان در پی اقدام به خودسوزی ۸۰ درصد بوده است.

همچنین در تاریخ ۲۶ خردادماه امسال یک زن باردار ۲۵ ساله در بخش دیشموک اقدام به خودسوزی کرد و جنین خود را از دست داد.

 در هفته آخر اردیبشهت ماه نیز دو دختر ۱۷ و ۲۰ ساله و طبق گزارشی دیگر در ۲۳ ام همان ماه دو دختر نوجوان ۱۴ ساله در شهر دیشموک دست به خودکشی زده و جان باخته بودند.

پیشتر در  تاریخ ۶ دی‌ماه ۹۷  یک کودک ۱۶ ساله متأهل که یک بچه ۶ ماهه را باردار بود در دیشموک پس از اقدام به خودسوزی جان خود را از دست داده بود.

لازم به ذکر است از ابتدای سال گذشته تا دی ماه ۹۷ چهار زن متأهل و یک دختر مجرد در دیشموک اقدام به خودسوزی کرده‌اند که از این تعداد چهار نفر جان خود را از دست داده است.

پیش‌تر محمد نوروزی‌نیا رییس آموزش و پرورش دیشموک با اشاره به اینکه نرخ خودسوزی بین زنان این منطقه بالاست گفته بود که ازدواج‌های تحمیل شده از مهمترین دلایل خودسوزی دختران در این شهر است. نوروزی‌نیا اظهار کرد “نرخ خودسوزی بین زنان بخش دیشموک بالاست. به گونه‌ای که هر سه ماه یک‌بار این خودسوزی‌ها رخ می‌دهد. از دلایل عمده این خودسوزی می‌توان به سطح پایین فرهنگی، اقتصادی و ازدواج‌های تحمیل شده اشاره کرد”.

بخش دیشموک از بخش‌های شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود که با یاسوج مرکز این استان حدود ۲۹۰ کیلومتر فاصله دارد. این بخش از محرومیت های فراوانی رنج می‌برد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید