خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اخراج و معوقات مزدی کارگران در ۳ واحد صنفی

اخراج و معوقات مزدی کارگران در ۳ واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر ۱۷ تن از نیروهای شرکتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب به دلایل نامعلومی از کار اخراج شده‌اند. همچنین کارگران شاغل در پروژه مترو اهواز و پروژه بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی رازی در بیرجند، به ترتیب ۱۸ و ۸ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، طی روزهای اخیر اخباری مبنی بر تعدیل ۱۷ نفر از نیروهای شرکتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب در حالی مطرح شده که مردم هنوز از نحوه خدمات دهی در حوزه درمان رضایت کاملی ندارند و قطعاً کمبود نیرو در این مجموعه یکی از دلایل اصلی عدم رسیدگی به درخواست‌های مراجعان است. از این رو در چنین شرایطی اخراج و تعدیل نیروی انسانی نه تنها حوزه بهداشت و درمان شهرستان را با یک چالش بزرگ و جدی مواجه خواهد کرد بلکه عدم خدمات‌رسانی مناسب و به موقع به شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

همچنین با انتشار خبر تعدیل نیروی انسانی در شبکه بهداشت و درمان موجی از نگرانی کارکنان شرکتی این مجموعه را در بر گرفته است و در حقیقت وضعیت نامشخص شغلی این نیروها امری نیست که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد آن هم در زمانی که تورم و افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت‌ها نسبت به سال‌های گذشته مردم را در تهیه مایحتاج اولیه زندگی با مشقت و دشواری دوچندان مواجه کرده است.

کمی آینده‌نگری در اتخاذ این تصمیم به خوبی نشان می‌دهد که تعدیل نیرو در حوزه بهداشت و درمان سونامی بیکاری دیگری را در اوضاع پریشان اشتغال شهرستان به راه می‌اندازد.

بحث تعدیل نیروی انسانی در حوزه درمانی بناب کارکنان شرکتی این مجموعه را به شدت نگران کرده و خواب را از چشمان خانواده‌های آنان گرفته است و گویا افرادی که در لیست تعدیل قرار دارند عمدتاً کسانی هستند که بیشتر به لحاظ مالی در تنگنا بوده و در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند.

بر همین مبنا، آنچه که در مقطع کنونی باید مورد توجه قرار گیرد بحث تعدیل این نیروها و بررسی دلایل آن است.

شهرستان ۱۴۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده است.

شرکت کیسون ۱۸ ماه حقوق به کارکنان قطار شهری اهواز بدهکار است

به گزارش ایرنا، نماینده کارگران قطار شهری اهواز گفت: “شرکت کیسون به عنوان پیمانکار پروژه قطار شهری اهواز ۱۸ ماه حقوق به کارگران بدهکار است”.

یکی از کارگران قطار شهری که خواست نامش در خبر ذکر نشود روز شنبه گفت: “در این شرایط سخت اقتصادی ۱۸ ماه حقوق از شرکت کیسون به عنوان پیمانکار پروژه قطار شهری اهواز طلب داریم اما هیچ انگیزه‌ای در مسئولان برای پرداخت حقوق نمی‌بینیم”.

وی ادامه داد: “کارگران قطار شهری اهواز دایم به اخراج تهدید می‌شوند از این رو حتی حاضر به شکایت در اداره کار هم نیستند؛ طبق اطلاعات موجود، شرکت کیسون یک فهرست ۵۰ نفره از کارگران را برای اخراج آنها تهیه کرده است که گفته می‌شود پس از تعیین تکلیف شرکت اخراج می‌شوند”.

کارگران قطار شهری اهواز در سال‌های گذشته چندین بار به دلیل پرداخت نشدن حقوق تجمع کرده بودند که آخرین بار آن روز شنبه هفته جاری مقابل ساختمان استانداری خوزستان بود.

چندی پیش نیز تعدادی از کارگران متروی اهواز مدعی اخراج شدن از شرکت کیسون به دلیل اعتراض به پرداخت نشدن حقوق شده بودند.

پروژه قطار شهری اهواز از اواخر پارسال تاکنون به دلیل مشکلات مالی به حالت تعطیل درآمده است.

کارگران بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی رازی بیرجند ۸ ماه حقوق نگرفته‌اند

به گزارش ایلنا، کارگران پروژه بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی رازی در بیرجند  از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند.

این کارگران می‌گویند: “۸ ماه است معوقات مزدی ما پرداخت نشده؛ در روزهای پایانی هفته گذشته، به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند مراجعه کردیم و خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدیم”.

یکی از این کارگران می‌گوید: “در شرایط اقتصادی فعلی، چگونه یک کارگر می‌تواند ۸ ماه بدون حقوق سر کند؟”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید