خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  در بیست و ششمین روز اعتصاب غذا؛ مصطفی سبزی به بهداری زندان ارومیه منتقل شد

در بیست و ششمین روز اعتصاب غذا؛ مصطفی سبزی به بهداری زندان ارومیه منتقل شد

خبرگزاری هرانا – مصطفی سبزی، زندانی سیاسی زندان ارومیه در ساعات اولیه امروز در پی ضعف جسمانی ناشی از اعتصاب غذا بیهوش و به بهداری این زندان منتقل شد. وی پس از انتقال به بهداری از قبول سرم سر باز زده است. آقای سبزی از روز سه شنبه ۱ مردادماه با طرح درخواست انتقال به زندان محل سکونتش دست به اعتصاب غذا زده است. همزمان چهار زندانی دیگر در این زندان نیز کماکان در اعتصاب غذا بسر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۱ بامداد امروز ۲۶ مردادماه ۱۳۹۸، مصطفی سبزی به بهداری زندان ارومیه منتقل شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا اطلاع داد که آقای سبزی در پی ضعف جسمانی ناشی از اعتصاب غذا بیهوش و به بهداری زندان منتقل شد. گفته می شود که وی پس از انتقال به بهداری زندان نیز از دریافت سرم سر باز زده است.

اعتصاب غذای آقای سبزی از روز سه شنبه ۱ مردادماه در اعتراض به مخالفت مسئولین با درخواست انتقال وی به زندان ماکو، زندان محل سکونت خود صورت گرفته است.

مصطفی سبزی در خردادماه سال ۹۳ بازداشت و در شعبه یک دادگاه انقلاب با “عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام” بدون داشتن وکیل مدافع به ۱۵ سال حبس محکوم شده است. حکم حبس این زندانی در دیوان عالی کشور نیز تائید شده است.

گفته می شود طی ۲ سال گذشته مکررا با درخواست انتقال وی به زندان ماکو مخالفت شده است.

لازم به ذکر است که در حال حاضر چهار زندانی دیگر با مطالبات جداگانه در زندان ارومیه در اعتصاب غذا بسر می برند.

“قادر سلیمی” از روز سه شنبه ۱ مردادماه، “بشیر پیرماوانه” و “رحمی تورگوت” از تاریخ ۳۱ تیرماه و کامران درویشی از تاریخ ۲۲ مردادماه در این زندان در اعتراض به مخالفت مسئولین زندان با درخواست های آنان مبنی بر اعزام به مرخصی، آزادی مشروط، انتقال به زندان های محل سکونت خود دست به اعتصاب غذا زده اند.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می زنند. بسیاری از این اعتصاب ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی های بلندمدت بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید