خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت سه حامی فعالان کارگری در بند

تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت سه حامی فعالان کارگری در بند

خبرگزاری هرانا – هیراد پیربداقی، رهام یگانه و فرید لطف آبادی، سه فعال کارگری که پیشتر در جریان تجمع خانواده متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه در مقابل ساختمان دادگاه انقلاب تهران بازداشت شده بودند، با گذشت ۱۲ روز، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می برند. عدم پاسخگویی مسئولین زندان اوین و عدم امکان ملاقات این افراد باعث افزایش نگرانی خانواده آنها شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرغم گذشت بیش ار ده روز از بازداشت هیراد پیربداقی، رهام یگانه و فرید لطف آبادی، فعالان کارگری در زندان اوین، و پیگیری‌ها و مراجعات فراوان خانواده آن‌ها به نهادهای امنیتی و قضایی، این افراد کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می برند.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “خانواده این افراد امروز جهت پیگیری وضعیت و ملاقات با فرزندان خود به زندان اوین مراجعه کردند، اما مسئولین زندان ضمن جلوگیری از ملاقات هیچ اطلاعی از وضعیت فرزندانشان به آنها ندادند”.

به گفته این منبع مطلع این سه فعال کارگری تاکنون امکان هیچ گونه ملاقاتی با خانواده های خود نداشته‌اند و تنها هر کدام یک بار طی تماس‌های کوتاهی از انتقال خود به زندان اوین خبر داده‌اند.

گفته می‌شود در حال حاضر این شهروندان نسبت به قرار بازداشت خود اعتراض کرده‌اند و این اعتراض در دادگاه انقلاب تهران مورد بررسی قرار خواهد رفت. با این حال به گفته شاه محمدی، رییس شعبه هفتم بازپرسی دادسرای اوین، این اعتراضات در دادگاه رد خواهد شد.

مادران بازداشت شدگان مورد اشاره این خبر

هیراد پیربداقی، رهام یگانه و فرید لطف آبادی پیشتر در تاریخ ۱۲ مردادماه، در پی حضور در تجمع خانواده متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه در مقابل ساختمان دادگاه انقلاب، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک روز بعد، پس از تفهیم اتهام و صدور قرار بازداشت موقت در دادسرای اوین به زندان اوین منتقل شدند. 

هیراد پیربداقی و فرید لطف آبادی در شعبه ۷ بازپرسی و رهام یگانه در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی” مورد تفهیم قرار گرفتند. رهام یگانه پیشتر نیز در آذرماه سال گذشته به همراه ۴ فعال کارگری دیگر بازداشت و پس از یک روز آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید