خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  درگیری و خشونت در پی امر به معروف در سمنان

درگیری و خشونت در پی امر به معروف در سمنان

خبرگزاری هرانا – روز گذشته تعدادی از شهروندان در سمنان با فردی که تحت عنوان “امر به معروف” به آنان معترض شده بود درگیر شدند. کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، روز دوشنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۸، یک شهروند در سمنان در پی اعتراض به چند شهروند تحت عنوان “امر به معروف” و بروز درگیری و خشونت مضروب شده است.

خبرگزاری مهر از این فرد با هویت “برادر شهید عباس دانشگر” یاد کرده و اعلام کرده است که دادستان مرکز استان سمنان دستور رسیدگی فوری به این پرونده و جلب مظنونان احتمالی این پرونده را صادر کرد.

محمد شریف ابراهیمی، دادستان سمنان در این خصوص گفت: دستور جست‌وجو و تحقیق درباره اصل ماجرا و بررسی‌های بیشتر صادر شده که به زودی نتایج آن مشخص می شود.

لازم به یادآوری است کنشگران اجتماعی دخالت بی ضابطه شهروندان در امور و احوالات شخصی یکدیگر را تحت نام امر به معروف یک معضل دانسته و آن را موجب گسترش خشونت و ناامنی در جامعه می خوانند. پیشتر هم گزارشاتی از درگیری خشن شهروندان تحت عنوان مسئله امر به معروف منتشر شده بود.

طی دو هفته گذشته نیز دو طلبه حوزه علمیه در ملایر و مشکین دشت کرج و یک شهروند در قزوین در پی اعتراض به چند شهروند تحت عنوان “امر به معروف” و بروز درگیری و خشونت مضروب شده بودند.

خردادماه امسال نیز دخالت یک زن درباره پوشش چند زن دیگر تحت عنوان امر به معروف موجب بروز درگیری مختصر خیابانی بین آنها در شهر خمام گیلان شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید