خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان, کارگران  >  بازداشت شدگان روز کارگر؛ جلسه دادگاه رسول طالب مقدم برگزار شد

بازداشت شدگان روز کارگر؛ جلسه دادگاه رسول طالب مقدم برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رسول طالب مقدم، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. در این جلسه دادگاه اتهامات “ اخلال در نظم عمومی و تبلیغ علیه نظام” به وی تفهیم شده است. آقای طالب مقدم همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز چهارشنبه ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رسول طالب مقدم در شعبه ۲۶  دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شد.

گفتنی است که آقای رضایی، وکیل مدافع آقای طالب مقدم نیز در این جلسه حضور داشته است. وی ضمن رد اتهامات وارده، لایه دفاعی خود را تقدیم دادگاه کرده است.

رسول طالب مقدم در تاریخ ۱۸ خردادماه سال جاری، با دریافت ابلاغیه‌ای به این شعبه دادگاه احضار شده بود.

لازم به یادآوری است که این عضو سندیکای کارگران شرکت واحد در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی کارگران در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شده بود. وی نهایتا در تاریخ ۲۱ اردیبهشت‌ماه با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی و کفالت ۳۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین موسوم به بند ۲۰۹ آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله مرضیه امیری، عاطفه رنگریز و ندا ناجی کماکان تحت بازداشت هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید