خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت محمد سلحشور؛ بازگشت به زندان ارومیه پس از ۷۰ روز

گزارشی از آخرین وضعیت محمد سلحشور؛ بازگشت به زندان ارومیه پس از ۷۰ روز

خبرگزاری هرانا – محمد سلحشور، زندانی سیاسی که از ۷۰ روز پیش به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه منتقل شده بود، امروز به زندان این شهر بازگردانده شد. محمد سلحشور حدود ۱۶ ماه از مدت محکومیت ۵ ساله خود را در زندان ارومیه سپری کرده و از ابتدای سال ۹۸ به بند سیاسی این زندان منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۰ مردادماه ۱۳۹۸، محمد سلحشور پس از ۷۰ روز از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان ارومیه بازگردانده شد.

گفته می شود که این زندانی سیاسی به دستور شعبه ۳ بازپرسی و در ارتباط با پرونده شاکر بهروزی، متهم سیاسی اهل ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود.

محمد سلحشور از روز یکشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۸، از بند ۱۲ زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شده بود.

محمد (عصمت) سلحشور حدود یک سال و ۴ ماه از مدت محکومیت ۵ ساله قطعی خود را در زندان ارومیه سپری کرده و از ابتدای سال ۹۸ به بند سیاسی این زندان منتقل شده بود. گفتنی است که این حکم از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب اپوزیسیون” علیه وی صادر شده است.

وی پیشتر نیز در تاریخ ۳۱ فروردین ماه در رابطه با پرونده ای که نهادهای امنیتی علیه شاکر بهروزی تشکیل داده بودند از زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده و در تاریخ ۱۵ اردیبهشت‌ماه به زندان ارومیه بازگردانده شده بود.

شاکر بهروزی، متهم سیاسی اهل ارومیه است که روز شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ پس از تحمل حدود یک ماه بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه به زندان این شهر منتقل شده بود. وی در تاریخ ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۷ به اتهام “همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون” بازداشت شده بود. این شهروند اهل ارومیه در اردیبهشت‌ماه سال جاری دوباره از زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده و تاکنون به زندان بازگردانده نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید