خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، شماری از کارگران شهرداری مریوان در مقابل ساختمان فرمانداری  این شهر، جمعی از مالکان خودروهای اروندی در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند و گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در مقابل ساختمان دادگستری کل استان تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸، کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود به فرمانداری مراجعه کردند.

این کارگران گفتند: “تعداد ما حدود ۶۰۰ نفر است که امروز ۱۰۰ نفر به نمایندگی از جانب بقیه با حضور مقابل فرمانداری، خواستار رسیدگی به اوضاع معیشتی خود شدیم”.

کارگران در رابطه با مطالبات مزدی خود گفتند: “تعدادی از ما عیدی سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ را نگرفته‌ایم؛ از سال ۹۶ و ۹۷  اضافه‌کار طلبکاریم و از ابتدای سال نیز فقط ۲ میلیون تومان حقوق گرفته‌ایم که یک میلیون تومان آن، پنج شنبه به حساب ما واریز شده است”.

تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران در شرایطی اتفاق می‌افتد که شهرداری مریوان مدعی است که با کمبود نقدینگی روبروست و پولی در بساط نیست.

تجمع مالکان خودروهای اروندی

به گزارش ایرنا، امروز شنبه ، ۱۹ مرداد ۱۳۹۸، جمعی از مالکان خودروهای اروندی برای چندمین بار متوالی در اعتراض به عدم ترخیص وسیله نقلیه خود در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند، دست به تجمع زدند.

به گفته معترضان، مسئولان منطقه آزاد اروند با وجود تشکیل چندین نشست برای رفع موانع ترخیص خودروهای وارده شده به منطقه آزاد تاکنون به وعده‌های خود عمل نکرده‌اند.

علی حیاوی که خود را نماینده تجمع کنندگان معرفی کرد، گفت: “حدود ۱۹ ماه از ورود خودروهای خارجی به منطقه آزاد اروند می‌گذرد و با وجود اظهار شدن نهایی خروج خودرو از این منطقه تاکنون هیچ اقدامی برای ترخیص خودروها صورت نگرفته است”.

وی اظهار داشت: “مالک هر خودروی وارداتی به منطقه آزاد اروند علاوه بر پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال عوارض گمرکی به همین میزان می‌بایست هزینه پارکینگ پرداخت کنند”.

وی در ادامه گفت: “در حال حاضر خودروهای مذکور بر اثر توقف طولانی مدت در پارکینگ اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر خاک می‌خورند و آسیب جدی دیده‌اند”.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند پیشتر در جلسه تجلیل از خبرنگاران مدعی شده بود: “با مکاتبات انجام شده با گمرک ایران خودروهای دپو شده در بندر خرمشهر همچنین کالای همراه مسافر و کالای مصرفی در منطقه از هفته آینده ترخیص می‌شوند”.

به گزارش ایرنا مالکان خودروهای اروندی که مدت ۱۹ ماه است خودروهای آنها در گمرک و بندر خرمشهر دپو شده و ترخیص نمی‌شوند بارها دست به تجمع زده و خواستار حل مشکل ترخیص خودروهای خود شدند.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر (جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است. این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو)

به گزارش هرانا، روز جمعه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۸؛ گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو)، در مقابل ساختمان دادگستری کل تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان دلایل تجمع خود را در اعتراض به گرانی قیمت های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، عنوان کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید