خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر از جمله یک پسر ۱۷ ساله در شهرهای اراک و تهران دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دست کارگر ۱۷ ساله در اراک در چرخ گوشت صنعتی گیر کرد.

یک کارگر ۱۷ ساله درحالی که در آشپزخانه یک رستوران مشغول کار با چرخ گوشت صنعتی بود بر اثر رعایت نکردن اصول ایمنی دچار حادثه شد و دستش در داخل چرخ گوشت فرو رفت.

این حادثه که در ساعت ۱۲ ظهر جمعه (۱۸ مرداد) در یک رستوران بلوار کربلا، بعد از دانشگاه پردیس اراک به وقوع پیوست، موجب مصدومیت این کارگر جوان شد.

این کارگر جوان در آشپزخانه رستوران مشغول کار با چرخ گوشت صنعتی بود که ناگهان دست چپ وی به علت بی‌احتیاطی در داخل چرخ دنده‌های این دستگاه گیر کرده بود.

به گفته رئیس سازمان آتش نشانی اراک؛ نجاتگران آتش‌نشانی در اتاق عمل بیمارستان تحت نظارت پزشکان متخصص، بعد از بیهوشی مصدوم، در عملیاتی حساس که حدود ۳ ساعت به طول انجامید، دست این پسر جوان را از میان چرخ گوشت آزاد کرده و وی را برای مداوا تحویل عوامل پزشکی بیمارستان دادند.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از مصدومیت یک کارگر بر اثر سقوط جرثقیل تاورکرین خبر داد.

جلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: “در ساعت ۸ و ۵۰ دقیقه صبح امروز یک مورد حادثه سقوط جرثقیل و تاورکرین از نوع جرثقیل‌های برجی در بزرگراه ارتش، میدان اراج به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: “محل حادثه یک کارگاه ساختمانی بود که در آن یک دستگاه جرثقیل تاورکرین به ارتفاع حدود ۲۰ متر مشغول فعالیت بود که به یکباره بازوی جلویی به دلیل نامشخصی دچار شکستگی شده و خم می‌شود اما خوشبختانه سقوط نمی‌کند”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: “کارگری که در پایین دستگاه ایستاده بود بر اثر برخورد قطعات تاورکرین دچار مصدومیت شد، اما اپراتور در بالای تاورکرین و در کابین حضور داشت. این کارگر در حالی که کابین در شرایط نامتعادلی قرار داشت با احتیاط کامل خارج شد و به پایین آمده بود”.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی این دومین باری است که در روزهای اخیر جرثقیل تاورکرین در کارگاه‌‌های ساختمانی دچار حادثه می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید