خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران پروژه تونل انتقال آب سد کانی سیب و شهرداری‌های گناوه و لوشان

معوقات مزدی کارگران پروژه تونل انتقال آب سد کانی سیب و شهرداری‌های گناوه و لوشان

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در پروژه تونل انتقال آب سد کانی سیب و شهرداری‌های شهرهای گناوه و لوشان مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری گناوه یک ماه از معوقات مزدی دارند.

این کارگر با بیان اینکه پرداخت مطالبات مزدی او و سایر همکارانش در مجموعه شهرداری گناوه دو ماه به تاخیر افتاده بود و پاداش و اضافه کاری‌ها به صورت کامل پرداخت نمی‌شد، در ادامه گفت: “با توجه به مصوبه کمیسیون کارگری، اخیرا شهرداری گناوه با تامین اعتبار حقوق خرداد ماه را به حساب کارگران واریز کرده و در روزهای آینده  وعده پرداخت حقوق تیرماه را داده است”.

به گفته وی، با توجه به مشکلات پیش آمده در حوزه پیمانکاری خدمات شهری، شهرداری اجازه پرداخت هیچ پولی را بابت حقوق و مزایای کارگران به پیمانکار را نداشت و باید مستقیما مطالبات کارگران را بدون واسطه واریز می‌کرد. در عین حال مصوب شده بود در صورت پرداخت نشدن مطالبه کارگران شهرداری، از طریق مراجع حل اختلاف و قضایی اقدام شود.

او در توضیح وضعیت پیمانکار خدمات شهری نیز گفت: “شهردار اعلام کرده به وضعیت پیمانکار خدمات شهری تا دو هفته آینده رسیدگی می‌کند و ظرف یک ماه آینده تغییرات چشمگیری در وضعیت ماشین‌آلات خدمات شهری به وجود خواهد آورد”.

معوقات مزدی کارگران پروژه تونل انتقال آب سد کانی سیب

به گزارش ایلنا، منابع کارگری در استان آذربایجان غربی گفتند: “به‌صورت مشخص حدود ۱۲۰ نفر از کارگران پروژه عمرانی تونل انتقال آب سد کانی سیب که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری در منطقه روستایی بیگم قلعه نقده فعالیت دارند، حدود ۴ ماه معوقات مزدی دارند”.

این کارگران می‌گویند: “مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد کارگران کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است. به همین دلیل وقتی پیمانکار یک ماه طلب مزدی ما را پرداخت می‌کند برای پرداخت مابقی مطالباتمان زمان مشخصی ندارد و ما باید ماه‌ها منتظر بمانیم”.

این کارگران که به صورت پیمانکاری در پروژه ساخت تونل انتقال آب کانی سیب به دریاچه ارومیه مشغول به کارند، از بی‌نتیجه ماندن پیگیری‌ها و ادامه بلاتکلیفی خود خبر دادند.

کارگران می‌گویند: “مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد به وجود آمده، زندگی ما را بسیار سخت کرده به طوری که برخی از همکارانمان حتی توان مالی خرید نیازهای روزانه خود را ندارند”.

به گفته آنها؛ کارگران تونل کانی سیب در اعتراض به مطالبات مزدی خود تاکنون مقابل ساختمان چند نهاد دولتی و همچنین محوطه کارگاه اعتراض خود را مطرح کرده‌اند اما تاکنون موفق نشده‌اند معوقات خود را دریافت کنند.

معوقات مزدی کارگران شهرداری لوشان

به کزارش ایلنا، کارگران شهرداری لوشان معوقات مزدی ۴ ماهه دارند.

طبق اظهارات یکی از کارگران شهرداری آبادان؛ “حدود ۷۰ کارگر در مجموعه شهرداری لوشان به صورت قراردادی مشغول کارند که مطالبات مزدی و بیمه‌ای دارند”.

این کارگر با بیان اینکه پرداخت مطالبات مزدی او و سایر همکارانش در مجموعه شهرداری لوشان از دی ماه  سال ۹۷ به تاخیر افتاده است و پاداش و اضافه‌کاری‌ها به‌صورت کامل پرداخت نشده، در ادامه گفت: “هفته گذشته شهرداری لوشان با تامین اعتبار؛۳ ماه از مجموع ۷ ماه از این مطالبات که مربوط به سه ماه معوقات مزدی سال ۹۷ می‌شود را به حساب کارگران واریز کرده است”.

او با بیان اینکه در حال حاضر چهار ماه دستمزد سال ۹۸ کارگران پرداخت نشده است، درباره تامین اعتبار پرداخت مطالبات معوقه کارگران از سوی شهرداری گفت: “شهرداری لوشان با فروش کارخانه آسفالت و شن و ماسه حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان منابع مالی بدست آورد که بخش زیادی از آن را به حساب طلبکاران مالی شهرداری واریز کرد. در این بین حدودا ۲۵۰ میلیون تومان را شهرداری به طلب سال ۹۷ کارگران اختصاص داده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید