خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  طوفان در سیستان و بلوچستان بیش از ۴۰۰ نفر را روانه بیمارستان کرد

طوفان در سیستان و بلوچستان بیش از ۴۰۰ نفر را روانه بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در پی وزش طوفانی که در روزهای اخیر استان را فرا گرفته تاکنون ۴۶۵ نفر به دلیل مشکلات قلبی، ریوی، چشمی و تنفسی روانه بیمارستان شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، امروز شنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۸، عبدالرحمن شهنوازی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی وزش طوفان و پراکنده شدن ریزگردها در منطقه سیستان در شمال سیستان و بلوچستان که در روزهای اخیر منطقه را فرا گرفته، تاکنون ۴۶۵ نفر از مردم منطقه روانه مراکز درمانی شده‌اند.

وی افزود: عمده این افراد در پی مشکلات قلبی، ریوی، چشمی و تنفسی ناشی از طوفان روانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شده‌اند که خوشبختانه بخش عمده این افراد یعنی ۳۳۸ نفر از آنها به‌صورت سرپایی مداوا شده‌اند و مابقی برای دریافت خدمات درمانی بیشتر بستری شده‌اند.

شهنوازی همچنین گفت: توصیه می‌شود افراد آسیب‌پذیر به‌ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند به‌هنگام وزش طوفان، پراکنده شدن ریزگردها، افزایش غلظت ذرات معلق در هوا و آلودگی هوا از تردد در فضای باز خودداری و در صورت لزوم حتماً از ماسک استفاده کنند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در پایان افزود: وزش باد شدید با سرعت ۱۱۲کیلومتر بر ساعت، غلظت گرد و غبار در منطقه شمال سیستان و بلوچستان را به ۲۶  برابر حد مجاز رساند

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید