خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال کوتاه مدت عباس لسانی به بیمارستان خارج از زندان

انتقال کوتاه مدت عباس لسانی به بیمارستان خارج از زندان

خبرگزاری هرانا – عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) در زندان اردبیل روز گذشته به دلیل احساس درد در ناحیه شکم به بیمارستان منتقل شده و پس از انجام آزمایشات به زندان بازگردانده شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب شهر اردبیل به ۸ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۶ مردادماه ۹۸، عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) در زندان اردبیل به بیمارستان منتقل شده و مجددا به بند بازگردانده شد.

انتقال روز گذشته وی به بیمارستان به دلیل احساس شدید درد در ناحیه شکم و پس از معاینات اولیه در بهداری زندان صورت گرفته است.

وی طی تماسی که با خانواده خود داشته گفته است که بیماری وی از نوع ویروسی بوده و پزشکان متخصص پس از انجام آزمایشات آن را تحت تاثیر عوارض ناشی از اعتصاب غذای طولانی مدت و شرایط نگهداری وی در زندان دانسته اند.

آقای لسانی پس از انجام آزمایشات و با تجویز یک دوره دارویی-درمانی نهایتاً به بند ۷ زندان مرکزی اردبیل بازگردانده شده است.

عباس لسانی، در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۹۷ در پی حضور در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز که پس از اعتراض وی به نحوه دادرسی و درخواست واخواهی مجدد وی تشکیل شده بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد.

وی از تاریخ ۶ خردادماه در اعتراض به ممانعت مسئولین زندان از دسترسی وی به خلاصه پرونده که توسط وکیلش تهیه و برای آقای لسانی به زندان ارسال شده بود، دست به اعتصاب غذا زده و در تاریخ ۲۵ خردادماه همزمان با دومین جلسه دادگاه به اعتصاب خود پایان داد.

در تاریخ ۱۷ تیرماه ۹۸، حکم دادگاه انقلاب اردبیل مبنی بر محکومیت عباس لسانی به ۸ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به شهر یزد به وی ابلاغ شد.

بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل عباس لسانی از بابت اتهام “تشکیل گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور” به ۸ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهر یزد محکوم شده است. گفتنی است این اتهام که مصادیق آن مشخص نیست پیش از این به وی تفهیم نشده. بر اساس این دادنامه عباس لسانی از بابت اتهاماتی که پیشتر در کیفر خواست مطرح و به وی تفهیم شده بود تبرئه شده است.

لازم به اشاره است که عباس لسانی سوابق متعدد بازداشت و محکومیت به دلایل عقیدتی را در کارنامه خود دارد، در یکی از آخرین موارد در تاریخ ۱۱ تیرماه چند روز پیش از گردهمایی سالانه “قلعه بابک” عباس لسانی همراه با سه شهروند دیگر ساکن اردبیل توسط مأموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و سپس در روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. آقای لسانی ویدیویی از خود مبنی بر تشویق افراد برای حضور در این مراسم منتشر کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید