خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدید نظر، محکومیت سینا درویش عمران به ۸ سال حبس را تایید کرد

دادگاه تجدید نظر، محکومیت سینا درویش عمران به ۸ سال حبس را تایید کرد

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدید نظر استان تهران، محکومیت سینا درویش عمران، فعال دانشجویی را عینا تایید کرد. وی در خردادماه سال جاری و در مرحله بدوی به هشت سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از فعالیت سیاسی، حضور در احزاب و دسته جات سیاسی، فضای مجازی، رسانه ها و مطبوعات محکوم شده بود. از سوی دیگر جلسه دادگاه مرضیه امیری، دانشجو و روزنامه نگار نیز هفته آتی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از انصاف نیوز، وکیل مدافع مرضیه امیری، دانشجو و خبرنگار روزنامه شرق ضمن تشریح آخرین وضعیت او، از تایید حکم ۸ سال حبس سینا عمران، فعال دانشجویی و دیگر موکل خود خبر داد.

آرش دولتشاهی درباره‌ی موکل خود سینا عمران گفت: متاسفانه حکم هشت سال حبس ایشان عینا تایید شده است اما خوشبختانه با مساعدت مقامات دانشگاه تهران درصدد این هستیم که حکم ایشان در دیوان نقض شود. همکاری‌هایی از سوی وزارت علوم انجام شده و امیدواریم که بتوانیم اعاده‌ دادرسی ایشان را تقدیم دیوان عالی کشور کنیم و مورد موافقت قرار بگیرد.

در خردادماه سال جاری سینا درویش عمران، دانشجو رشته مترجمی زبان آلمانی دانشگاه تهران، در دادگاه بدوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، مجموعا به ۸ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوع‌الخروجی و محرومیت از فعالیت سیاسی، حضور در احزاب و دسته جات سیاسی و فضای مجازی محکوم شده بود.

آرش دولتشاهی همچنین با اشاره به ملاقات روز جاری خود با مرضیه امیری، دیگر موکل خود از برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات وی طی هفته آتی خبر داد.

دولتشاهی در ادامه گفت: “ایشان به بیماری صرع مبتلا هستند و نیاز به درمان دارند. خانم امیری دانشجوی برتر دانشگاه علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد و درحال نوشتن پایان نامه‌شان هستند. درخواست ایشان آزادی به قید وثیقه است که به درمان و پایان نامه‌شان برسند”.

گفته می‌شود مرضیه امیری به خاطر فشارهای وارده در دوران بازجویی یک بار دچار حمله صرع شده است.

هرانا پیشتر طی گزارشی از محرومیت‌های درمانی و دسترسی مرضیه امیری به خدمات پزشکی در زندان اوین خبر داده بود.

کیفرخواست مرضیه امیری در تاریخ ۱۲ تیرماه پس از حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به وی ابلاغ شد. در این کیفرخواست اتهامات اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی علیه وی مطرح شد. در این جلسه دادگاه قاضی محمد مقیسه رئیس شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با درخواست وی مبنی بر تبدیل قرار بازداشت موقت به صدور قرار وثیقه مخالفت کرد.

لازم به یادآوری است روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، مرضیه امیری به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شد. وی پس از یک هفته بازجویی در بند ۲-الف سپاه به سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ و نهایتا در تاریخ ۱۸ خردادماه به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید