خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  بازداشت شدگان روز کارگر؛ جلسه دادگاه نسرین جوادی برگزار شد

بازداشت شدگان روز کارگر؛ جلسه دادگاه نسرین جوادی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اعظم خضری (نسرین جوادی)، از بازداشت شدگان روز کارگر برگزار شد. این فعال کارگری در جریان تجمع روز جهانی کارگر بازداشت و پس از حدود یک ماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز سه شنبه ۱۵ مردادماه ۱۳۹۸، جلسه رسیدگی به اتهامات اعظم خضری (نسرین جوادی) در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این جلسه دادگاه، اتهامات “اخلال در نظم و آسایش عمومی”، “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” علیه وی مطرح شد.

خانم جوادی در اوایل مردادماه سال جاری با دریافت ابلاغیه ای به این شعبه دادگاه انقلاب احضار شده بود.

نسرین جوادی کارگر سابق شرکت پخش تجهیزات پزشکی و بازنشسته تامین اجتماعی، عضو هیات موسس شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی (بستا) و از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران است.

لازم به یادآوری است که نسرین جوادی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن دیگر از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس  بازداشت و در تاریخ  ۸ خرداد ۱۳۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان قرچک آزاد شد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید