خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  تایید یک حکم اعدام در البرز همزمان با رهایی از اعدام یک زندانی در سنندج

تایید یک حکم اعدام در البرز همزمان با رهایی از اعدام یک زندانی در سنندج

خبرگزاری هرانا – حکم محکومیت یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” توسط دادگاه کیفری استان البرز به اعدام محکوم شده بود، در شعبه ۲۹ دیوانعالی کشور تایید شد. بنا بر خبری دیگر، یک زن زندانی در سنندج که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با کمک نیکوکاران و پرداخت دیه از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، حکم اعدام یک زندانی در دیوان عالی کشور تایید شد.

بر اساس این گزارش، عصر ۱۹ اردیبهشت سال ۸۸، زن جوانی در تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از قتل همسرش خبر داد. با حضور مأموران کلانتری باغستان و تیم ویژه بررسی صحنه جرم، این زن گفت: “شب قبل به همراه دختر کوچکم برای میهمانی به خانه پدرم رفتیم و امروز به محض ورود به خانه با پیکر خون‌آلود شوهرم در آشپزخانه روبه‌رو شدم”.

وی افزود: “همسرم اعتیاد داشت اما از یک سال قبل ترک کرده بود. نمی‌دانم او با چه کسی اختلاف داشت و از روابط او با دوستانش بی خبرم. اما شوهرم به عنوان راهنما، جلسات مشاوره ترک اعتیاد برای معتادان برگزار می‌کرد”.

در حالی که در بررسی صحنه جرم، دو نوع فیلتر سیگار مختلف و دو استکان چای روی میز پیدا شد، مأموران دریافتند عامل جنایت از آشنایان مقتول بوده و این میهمان آشنا با انگیزه‌ای مرموز مرتکب جنایت شده است. تحقیقات جنایی برای شناسایی قاتل ادامه داشت و در این رابطه پلیس به چند نفر نیز ظنین شد و به بازجویی از آنها پرداخت اما هیچ کدام در قتل دخالتی نداشته و آزاد شدند تا اینکه مأموران ۳ سال بعد از قتل دریافتند همسر مقتول مخفیانه با مردی ازدواج کرده است بنابراین مرد میانسال را دستگیر و از او بازجویی کردند.

«رشید» ۴۳ ساله در ابتدا منکر دخالت در این قتل شد اما وقتی چاره‌ای جز اعتراف ندید، گفت: “از مدتی قبل با این زن آشنا شدم همیشه از شوهر معتادش بدگویی و مرا تحریک به کشتن او می‌کرد. شب قبل از جنایت، همسر مقتول از تلفن عمومی با من تماس گرفت و گفت با شوهرش دعوا کرده‌اند و او و فرزندش را از خانه بیرون کرده است. او به من گفت امشب بهترین فرصت برای اجرای نقشه قتل شوهرش است چرا که در خانه تنهاست”.

متهم ادامه داد: “من از ازدواج اولم صاحب یک فرزند هستم. البته همسر دومم نیز به خاطر اینکه با پسرم ناسازگاری داشت رابطه خوبی با هم نداشتیم و می‌خواستیم جدا شویم اما وقتی با این زن آشنا شدم او مرا با حرف‌هایش فریب داد و گفت اگر شوهرم را از سر راه برداری با تو ازدواج می‌کنم من هم فریب وعده‌های او را خوردم. روز حادثه به بهانه اینکه خودرو ام خراب شده و کمک می‌خواستم به خانه مقتول رفتم. او هم بی‌خبر از همه‌جا مرا به داخل راه داد و حتی برایم چای آورد. من برای شستن دست‌هایم به آشپزخانه رفتم و چاقویی برداشتم و از پشت به مقتول زدم و فرار کردم”.

وی ادامه داد: “۱۵ ماه از قتل گذشته بود که زن مقتول را برای یک سال به عقد موقت خودم درآوردم اما همین ازدواج راز ارتباط ما را فاش کرد”.

با اعترافات تکان دهنده این مرد، وی در دادگاه کیفری استان البرز به اعدام و همسر مقتول به ۳ سال حبس محکوم شدند و این حکم در شعبه ۲۹ دیوانعالی کشور تأیید شد.

رهایی از اعدام یک زن زندانی در سنندج

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، یک زن در زندان مرکزی سنندج به نام صغری خلیلی که به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، پس از پرداخت دیه به کمک خیرین، از اعدام رهایی یافته و از زندان آزاد شد.

“صغری خلیلی” متولد ۱۳۶۲ فرزند محمد از اهالی روستای بیساران از توابع شهرستان سروآباد، پس از پرداخت دیه به خانواده‌ی مقتول از زندان آزاد شد. او به اتهام “قتل” که در تاریخ ۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۱ به وقوع پیوسته بود، به اعدام محکوم شده بود.

گفتنی است که او متاهل، مادر یک کودک چهار ساله و یک پسر چهارده ساله است. کودک چهار ساله‌اش در زمان “ملاقات شرعی” با شوهرش، در زندان به دنیا آمده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید