خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  ابوالفضل انصاری، شهروند بهایی بازداشت شد

ابوالفضل انصاری، شهروند بهایی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – ابوالفضل انصاری، شهروند بهایی ساکن مهرشهر کرج، شب گذشته توسط افرادی که خود را نیروی انتظامی معرفی کردند، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. عدم پاسخ دهی صریح مامورین در ارتباط با دلایل بازداشت، محل نگهداری و وضعیت وی به دلیل وضعیت نامناسب جسمی آقای انصاری و بیمار قلبی وی باعث افزایش نگرانی خانواده این شهروند بهایی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شنبه شب ۱۲ مردادماه ۱۳۹۸، ابوالفضل انصاری، شهروند بهایی ساکن کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

گفتنی است که بازداشت آقای انصاری توسط افرادی صورت گرفته است که با ارائه کارت شناسایی خود را ماموران نیروی انتظامی معرفی کرده‌اند.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده آقای انصاری، علیرغم پیگیری خانواده، تاکنون هیچ پاسخی از سوی نهادهای انتظامی، امنیتی و قضایی در خصوص محل نگهداری، دلیل بازداشت و وضعیت وی به آنها داده نشده است. این موضوع در کنار بیماری قلبی آقای انصاری و تحت نظر پزشک بودن وی باعث افزایش نگرانی خانواده ایشان شده است.

شهروندان بهایی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار نفر بهایی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهاییان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید