خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمد حبیبی در اعتراض به کارشکنی های زندان از اعزام به بیمارستان انصراف داد

محمد حبیبی در اعتراض به کارشکنی های زندان از اعزام به بیمارستان انصراف داد

خبرگزاری هرانا – محمد حبیبی، معلم و فعال صنفی معلمان محبوس در زندان اوین در حالی که روز گذشته برای اعزام به بیمارستان جهت رسیدگی به تومور استخوانی ساعد دستش فراخوانده شده بود، از اعزام به بیمارستان امتناع کرد. گفته می شود که دلیل امتناع وی عدم تقبل هزینه های درمان توسط رندان برخلاف آیین نامه سازمان زندان ها بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۲ مردادماه ۱۳۹۸، محمد حبیبی در اعتراض به کارشکنی های زندان مبنی، از اعزام به بیمارستان انصراف داد.

حسین تاج، وکیل مدافع محمد حبیبی روز گذشته در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: “محمد حبیبی جهت درمان توموری که در دست دارد برای اعزام به بیمارستان خوانده شد. او از اعزام انصراف داد چون زندان به وی اعلام کرده که هزینه‌ها با خود اوست”.

این وکیل دادگستری افزود: “وفق قانون و آیین‌نامه سازمان زندان‌ها هزینه درمان زندانی به عهده زندان است”.

آقای حبیبی، از ناحیه ساعد دست چپ به تومور استخوانی دچار است. وضعیت وی در دوران تحمل حبس روز به روز وخیم‌تر شده و اندازه تومور او بزرگتر شده است. وی در آبانماه سال گذشته جهت انجام آزمایشات و عمل جراحی تشخیصی به بیمارستان اعزام و به دلیل خودداری زندان از تقبل هزینه های درمانی بدون رسیدگی مناسب به زندان بازگردانده شد.

لازم به ذکر است که محمد حبیبی روز یکشنبه ۹ تیرماه ۱۳۹۸، جهت رسیدگی پزشکی به بیمارستان فارابی تهران منتقل و پس از معاینه توسط پزشکان و تجویز دارو به زندان بازگردانده شد. وی از چند ماه پیش به دلیل احساس ضعف شدید در بینایی درخواست خود مبنی بر اعزام به بیمارستان را به مسئولین زندان ارائه کرده بود.

محمد حبیبی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۷ در جریان تجمع اعتراضی معلمان به همراه تعدادی دیگر از فعالین صنفی و شرکت کنندگان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و علیرغم آزادی همه بازداشت شدگان، در بازداشت مانده و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی احمدزاده او را به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی به ۷ سال و نیم حبس و به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و به اتهام اخلال در نظم عمومی به ۱۸ ماه حبس و همچنین ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال ممنوعیت از فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌های سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت خروج از کشور به عنوان مجازات تکمیلی محکوم کرد.

محمد حبیبی در شهریورماه ۹۷ به زندان اوین منتقل شده و نهایتا جلسه دادگاه تجدید نظر وی در تاریخ دوم آبان ماه ۹۷ در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر برگزار شد و این دادگاه در دی ماه سال ۹۷ رای دادگاه بدوی را عینا تائید کرد. با توجه به ادغام احکام، ۷ سال و نیم از حبس وی قابلیت اجرایی دارد.

لازم به ذکر است در تابستان سال ۹۷ طی حکم کارگزینی حقوق ماهیانه محمد حبیبی قطع شد و پس از آن کلیه مراحل پیگیری صدور حکم مرخصی بدون حقوق ایشان صورت پذیرفت. در سطح اداره کل آموزش و پرورش و وزارتخانه مقرر شد مرخصی بدون حقوق وی به تائید هیئت رسیدگی به تخلفات اداری وزارتخانه برسد. علیرغم پیگیری های مکرر در تاریخ ۱۵ آذرماه توسط این هیئت به درخواست وی پاسخ منفی داده شد و در پی اعتراض به این رای پرونده مجددا تحت بررسی قرار گرفت. با این حال علیرغم سپری شدن بیش از یک سال از زمان بازداشت تاکنون به بهانه های مختلف پاسخی در این خصوص داده نشده است و زمزمه‌هایی مبنی بر احتمال انفصال از خدمت محمد حبیبی به گوش می رسد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید