خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران ۳ واحد صنفی – خدماتی / اخراج ۶ کارگر راه آهن در رفسنجان

معوقات مزدی کارگران ۳ واحد صنفی – خدماتی / اخراج ۶ کارگر راه آهن در رفسنجان

خبرگزاری هرانا – کارگران کنتورسازی قزوین از یک سال مطالبات مزدی خود خبر دادند و در اعتراض به تداوم معوقات مزدی خود و مشکلات مدیریتی ظهر امروز مقابل استانداری قزوین تجمع کردند. همزمان، رئیس شورای اسلامی کار در کارخانه قند فسا از ۳ ماه حقوق معوقه کارگران این کارخانه اطلاع داد. کارگران شهرداری منجیل اعلام کردند چندین ماه مطالبات مزدی دارند. بنا به خبری دیگر، شرکت نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن ناحیه احمد آباد رفسنجان ۶ نفر از کارگران این شرکت را اخراج کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران کنتورسازی قزوین در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات یک سال گذشته و مشکلات مدیریتی ظهر امروز مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

ظهر امروز حدود ۴۰ نفر از کارگران شرکت کنتورسازی به دلیل عدم دریافت مطالبات یکسال گذشته خود و نیز ضعف مدیریت این شرکت که از سال ۹۱ تا کنون موجب ایجاد بحران در شرکت شده مقابل درب استانداری قزوین تجمع کردند.

یکی از کارگران این واحد تولیدی گفت: “با توجه به پیگیری‌های کارگران از سال ۹۱، مسئولان استان به مشکل این واحد تولیدی رسیدگی نکردند و رئیس شرکت و پدرش که در حال حاضر در زندان اوین هستند توانایی حل مشکلات شرکت را ندارند”.

وی گفت: “متاسفانه در هر تجمعی که کارکنان این شرکت داشتند تنها به صورت مقطعی به این مشکلات رسیدگی شده و هیچگونه رسیدگی پایداری از کارگران این واحد تولیدی نشده است”.

وی اضافه کرد: “استاندار قزوین، فرماندار و همه مسئولان پیگیر حل این بحران هستند اما پیگیری‌های شان بی‌نتیجه است و تنها کسی که نسبت به سایر مسئولان تلاش بیشتری داشته ابوالفضل محبی رئیس دادگستری شهرستان البرز بوده است”.

این کارگر کنتورسازی قزوین ادامه داد: “مدیر این شرکت از داخل زندان عزل و نصب می کند و این برای کارگران مشکل بزرگی است و مسئولان استان در صورت عزل وی می توانند به مشکلات این واحد تولیدی خاتمه دهند”.

وی عنوان کرد: “این شرکت در سال ۸۷ تنها برند ساخت کنتور در کشور بوده است اما به دلیل واگذاری مدیریت شرکت به افرادی که شایستگی مدیریت ندارند و طبق اصل ۹۴ توسط دولت انجام شده است، موجب ایجاد مشکلات عدیدی در این واحد تولیدی شده و خود آنها باید این مدیر را برکنار کنند زیرا این شرکت پتانسیل و کارگران خوبی دارد و همه کارگران این شرکت بالای ۱۵ سال سابقه کار دارند و تنها مشکل این واحد، ضعف مدیریت است”.

کارگر شرکت کنتورسازی قزوین گفت: “در حال حاضر شرکت کنتورسازی تعطیل است و فقط ۲۰ نفر با این شرکت قرارداد داشته و مشغول کار هستند”.

وی ادامه داد: “حدود ۱۶۰ نفر بدون قرارداد در این شرکت در حال فعالیت هستند و با تجمعی که کارگران مقابل در زندان داشتند، از سوی عاملی مدیریت شرکت کنتورسازی، رجبی که سابقه مدیریتی خوبی ندارد، جایگزین وی شده و این در حالی است که او قبل از ورود به شرکت و جایگزینی مدیریت شرکت، ۱۴۰ نفر از نیروها را اخراج کرده است”.

وی در پایان افزود: “زر آبادی نماینده مردم قزوین و سایر مسئولان پیگیری های لازم جهت رفع مشکلات این واحد تولیدی را انجام داده اند اما به دلیل کند بودن روال اداری، نتیجه ای نداشته است”..

معوقات مزدی کار کارخانه قند فسا

به گزارش ایلنا، رئیس شورای اسلامی کار در کارخانه قند فسا از تداوم ۳ ماه معوقات مزدی کارگران این کارخانه اطلاع داد.

به گفته‌ی عبدالرضا خراسانی در روزهای گذشته، یک ماه از معوقات مزدی تمام کارگران این کارخانه پرداخت شده و با این حساب، ۱۵۰ کارگر دائم و فصلی، ۲ ماه و ۹۰ کارگر شرکتی، ۳ ماه معوقات مزدی پرداخت نشده؛ دارند.

خراسانی گفت: “امیدواریم به وعده‌ها عمل کنند؛ الان به دلیل تعمیرات که البته هنوز آغاز نشده، کارگران در تعطیلی به سر می برند؛ اما کارخانه «مشکل نقدینگی» دارد؛ همه مقامات محلی، استانی و کشوری باید کمک کنند تا مشکل کمبود نقدینگی این واحد تولیدی برطرف شود؛ معیشت چند صد خانوار در شهر کوچک فسا از محل این کارخانه تامین می‌شود و باید در مورد شرایط آن فکری بکنند”.

فرمانداری فسا  در این خصوص مدعی شد: “باقی مطالبات کارگران در روزهای آتی پرداخت خواهد شد و رایزنی‌ها برای حل مشکلات این واحد تولیدی انجام شده است”.

کارخانه قند فسا ۴ سال پیش به بخش خصوصی واگذار شد. کارگران این کارخانه ماه‌هاست که درگیر تاخیرهای طولانی در پرداخت مطالبات مزدی خود هستند.

معوقات مزدی کارگران شهرداری منجیل

به گزارش ایلنا، کارگران شهرداری منجیل در خصوص مطالبات مزدی خود بیان کردند: “در حال حاضر آنها غیر از دو ماه مزد پرداخت نشده ماه‌های خرداد و تیر، بابت عیدی سال ۹۷ و اضافه‌ کاری‌های سال ۹۸ هنوز از کارفرما طلبکارند. در عین حال از حدود یک سال پیش حق سنوات به کارگران داده نشده است”.

کارگران شهرداری منجیل در ادامه تصریح کردند: “ماهیت کار کارگران شاغل در شهرداری منجیل قراردادی است و هر یک الی دو ماه ماه یکبار تمدید می‌شود به همین دلیل فاقد امنیت شغلی هستیم”.

به گفته‌ی این کارگران، به دنبال تجمع اخیر (۲۲ تیر ماه) کارگران مقابل ساختمان اداره کار، یکی از همکاران خدماتی از کار معلق شد که با وساطت کارگران بعد از یک هفته بلاتکلیفی به کارش سابق خود بازگشت.

این کارگران در پایان افزودند: : “بالاخره شهرداری منجیل مابه‌التفاوت حقوق مربوط به ماه‌های فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۸ کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری را بعد از سه ماه تاخیر پرداخت کرد”.

اخراج ۶ کارگر راه آهن ناحیه احمد آباد

به گزارش هرانا، امروز ۱۲ مرداد ۹۸ شرکت نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن ناحیه احمد آباد رفسنجان ۶ نفر از کارگران این شرکت را اخراج کرده است.

این کارگران که از اسفند ماه سال ۹۷ استخدام شده بودند از کار اخراج شدند.

به گفته این کارگران علت اخراج  این ۶ کارگر ایجاد یک مشکل فنی در محل کار بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید