خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, کارگران  >  دادگاه متهمین اعتراضات هفت تپه؛ افزایش شمار بازداشت شدگان در مقابل دادگاه انقلاب

دادگاه متهمین اعتراضات هفت تپه؛ افزایش شمار بازداشت شدگان در مقابل دادگاه انقلاب

خبرگزاری هرانا – شمار بازداشت شدگان در خلال برگزاری جلسه دادگاه متهمین اعتراضات هفت تپه به ۶ تن افزایش پیدا کرد. هیراد پیربداقی، رهام یگانه، فرید لطف آبادی س فعال کارگری و دستکم سه تن دیگر از حاضرین تاکنون بازداشت شده اند. بازداشت این شهروندان در مقابل دادگاه انقلاب تهران و پیش از برگزاری جلسه دادگاه و در جمع خانواده متهمین اعتراضات هفت تپه صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۲ مردادماه ۹۸، شمار بازداشت شدگان تجمع خانواده متهمین اعتراضات هفت تپه در مقابل دادگاه به ۶ تن افزایش پیدا کرد.

هیراد پیربداقی، رهام یگانه، فرید لطف آبادی، سه تن از حاضرین بوده اند که در مقابل دادگاه انقلاب تهران و در جمع خانواده متهمین اعتراضات هفت تپه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و به ساختمان محل برگزاری دادگاه منتقل شده اند. به گفته حاضرین علاوه بر این افراد دستکم ۳ تن دیگر نیز بازداشت شده اند.

هویت سایر بازداشت شدگان کماکان توسط هرانا در حال بررسی است.

هرانا ساعتی پیش در گزارشی از بازداشت رهام یگانه و هیراد پیربداقی خبر داده بود. به گفته یکی از حاضرین، پیش از برگزاری دادگاه امروز خانواده متهمین به همراه تعدادی از فعالین کارگری و مدنی در مقابل ساختمان محل برگزاری دادگاه تجمع کرده بودند که در خلال این تجمع مامورین آقای یگانه و آقای پیربداقی را بازداشت و ابتدا به ساختمان دادگاه انقلاب و سپس به پلیس امنیت منتقل کردند.

جلسه دادگاه متهمین اعتراضات هفت تپه طبق ابلاغ قبلی، صبح روز جاری در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده است.

لازم به ذکر است رهام یگانه پیشتر نیز در آذرماه سال گذشته به همراه ۴ فعال کارگری دیگر بازداشت و پس از یک روز آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید