خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸, 13th of July 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ ساعت ۲۳:۲۷:۲۸

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  آیدین ذاکری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

آیدین ذاکری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – آیدین ذاکری، فعال ترک (آذربایجانی) در محل کار خود در شهرستان مشکین شهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. گفته می شود به دلیل عدم ارائه حکم و مقاومت آقای ذاکری، مامورین از گاز اشک آور استفاده کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۱۰ مردادماه ۹۸، آیدین ذاکری، فعال ترک (آذربایجانی) توسط نیروهای امنیتی در شهرستان مشکین شهر بازداشت شده است.

بازداشت آقای ذاکری، حدود ساعت ۱۲ ظهر روز جاری در محل کار وی صورت گرفته است. گفته می شود مامورین به دلیل مقاومت آقای ذاکری در مقابل بازداشت بدون ارائه حکم، به گاز اشک آور متوسل شده اند.

هرچند از دلایل بازداشت آیدین ذاکری اطلاع دقیقی در دست نیست با این حال با توجه به احضار روز گذشته وی به ستاد خبری اداره اطلاعات احتمال می رود بازداشت وی در خصوص مراسمی باشد که بنا بود در کوه ساوالان برگزار شود.

مامورین امنیتی روز گذشته طی تماسی از وی خواسته بودند جهت اخذ تعهد در ارتباط با عدم حضور در این مراسم در ستاد خبری اداره اطلاعات حاضر شود که به دلیل غیر قانونی بودن این درخواست با مخالفت وی همراه بود.

وی مردادماه سال گذشته نیز در همین رابطه و در جریان برگزاری این مراسم در کوه ساوالان به همراه شماری از شهروندان بازداشت و روز بعد آزاد شد.

آیدین ذاکری از فعالان مشگین شهر پیشتر نیز در تاریخ ۲ اسفند ماه ۹۳ همزمان با روز جهانی زبان مادری توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید