خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, زندانیان  >  ناجی سواری، معلم اهوازی دست به اعتصاب غذا زد

ناجی سواری، معلم اهوازی دست به اعتصاب غذا زد

خبرگزاری هرانا – ناجی سواری، معلم اهوازی که از سه ماه گذشته در بازداشت به سر می برد در اعتراض به فشارهای وارده در دوران بازجویی جهت اخذ اعترافات اجباری، دست به اعتصاب غذا زده است. ناجی سواری در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه توسط نیروهای امنیتی و در مدرسه محل تدریس خود بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ناجی سواری، معلم اهوازی که بیش از ۹۰ روز گذشته را در بازداشت به سر برده، از هفت روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است.

اعتصاب غذای آقای سواری در اعتراض به بدرفتاری ها و فشارهایی که در دوران بازجویی علی الخصوص طی هفته های گذشته جهت اخذ اعترافات اجباری متحمل شده صورت گرفته است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده آقای سواری، در آخرین مراجعه و پیگیری خانواده وی در دادسرای انقلاب اهواز در خصوص دلیل تداوم بازداشت یا عدم انتقال وی به زندان اهواز توسط بازپرس پرونده به آنها گفته شده که وی “تاکنون حاضر به همکاری نشده” است و به همین دلیل کماکان در یکی از سلولهای انفرادی اداره اطلاعات به سر می برد.

گفتنی است اوایل ماه جاری ماهر دسومی و علی عبیداوی دو معلم اهوازی دیگر که همزمان با ناجی سواری بازداشت شده بودند به زندان شیبان اهواز منتقل شدند. پس از انتقال این شهروندان به زندان شیبان اهواز، خبری مبنی بر انتقال ناجی سواری نیز منتشر شد که با گذشت زمان و کسب اطلاعات جدید مشخص شد وی کماکان در سلولهای انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به سر می برد.

لازم به یادآوری است روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸، ناجی سواری، ۳۸ ساله، متاهل و دارای ۳ فرزند و معلم مدرسه طالقانی فرهنگ شهر و از اهالی شهرک برق اهواز، ماهر دسومی، ۳۰ ساله، متاهل و دارای ۱ فرزند، معلم در مدرسه غیرانتفاعی منطقه شیبان و از اهالی کوی پاستوریزه اهواز، علی عبیداوی، ۳۶ ساله، متاهل و دارای ۳ فرزند، معلم مدرسه قدس حمیدیه و از اهالی کوی علوی اهواز، به همراه یک شهروند دیگر به نام عبدالله فریسات، ۲۷ ساله و از اهالی کوی بهارستان اهواز توسط مامورین اداره اطلاعات بازداشت شده بودند.

این شهروندان از اعضای امدادگران مردمی مناطق سیل زده نیز بودند. بازداشت معلمین در مدارس محل تدریس خود و بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید