خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آخرین وضعیت مرضیه امیری از زبان وکیل: «قرار بازداشت تناسبی با محتویات پرونده ندارد»

آخرین وضعیت مرضیه امیری از زبان وکیل: «قرار بازداشت تناسبی با محتویات پرونده ندارد»

خبرگزاری هرانا – آرش دولتشاهی، وکیل مدافع مرضیه امیری، روزنامه نگار روزنامه شرق و از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر، گفته است قرار بازداشت وی تناسبی با محتویات پرونده او ندارد. وی با اشاره به پایان مدت قرار بازداشت و با توجه به ابتلای خانم امیری به بیماری صرع، خواهان لغو قرار بازداشت و آزادی به جهت فراهم شدن امکان درمان وی در مراکز درمانی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از انصاف نیوز، وکیل مدافع مرضیه امیری در ارتباط با آخرین وضعیت مرضیه امیری، خبرنگار روزنامه‌ی شرق که پس از تجمع روز کارگر امسال دستگیر شد گفت: با توجه به اینکه ایشان یک روزنامه نگار هستند، واقعا جرم مالی مرتکب نشده‌اند که خسارتی به بیت المال وارد شده باشد یا شاکی خصوصی داشته باشند، به نظر می‌آید قرار بازداشت موقت هیچ تناسبی با محتویات پرونده ندارد.

آرش دولتشاهی، وکیل دادگستری در اینباره گفت: ایشان نیاز به درمان خارج از زندان دارد و قرار بازداشت موقت برایشان صادر شده است و مدت این قرار بازداشت موقت هم در حال حاضرمنقضی شده. با توجه به پایان یافتن قرار بازداشت موقت و تحقیقات و اینکه ایشان به صرع مبتلا هستند و نیاز به درمان دارند، خواسته‌ی ما از مقامات قضایی این است که مساعدت کنند که قرار بازداشت موقت ایشان به عنوان یک روزنامه‌نگار لغو شود که ایشان بتوانند خارج از زندان تحت درمان قرار بگیرند.

او در ادامه گفت: متاسفانه من چندین دفعه درباره‌ی قرار وثیقه‌ی ایشان مراجعه کردم و تا به حال موفق نشدیم که موافقت قاضی را برای تبدیل قرار بازداشت موقت ایشان به وثیقه جلب کنیم.

این وکیل دادگستری افزود: چون ایشان به بیماری صرع مبتلا هستند، ما واقعا نگران وضع سلامت ایشان هستیم. خوشبختانه مقامات زندان هم به این موضوع واقف هستند و تلاش می‌کنند که ایشان دسترسی به خدمات پزشکی داشته باشند. ایشان دو نوبت به بیمارستان اعزام شده است و امیدوارم همه‌ی این مسایل مورد توجه قرار بگیرد که ایشان تا صدور رای قطعی خارج از زندان درمان شوند.

گفته می‌شود مرضیه امیری به خاطر فشارهای وارده در دوران بازجویی یک بار دچار حمله صرع شده است.

هرانا پیشتر طی گزارشی از محرومیت‌های درمانی و دسترسی مرضیه امیری به خدمات پزشکی در زندان اوین خبر داده بود.

کیفرخواست مرضیه امیری در تاریخ ۱۲ تیرماه پس از حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به وی ابلاغ شد. در این کیفرخواست اتهامات اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی علیه وی مطرح شد. در این جلسه دادگاه قاضی محمد مقیسه رئیس شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب تهران با درخواست وی مبنی بر تبدیل قرار بازداشت موقت به صدور قرار وثیقه مخالفت کرد.

لازم به یادآوری است روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، مرضیه امیری به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شد. وی پس از یک هفته بازجویی در بند ۲-الف سپاه به سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ و نهایتا در تاریخ ۱۸ خردادماه به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید