خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۱۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۵ کارگر و ۴ آتش نشان در شهرهای کاشان، بابل و نکا دچار حادثه شدند. در این حوادث ۱۸ کارگر مصدوم و ۱ کارگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از مصدومیت یک کارگر مقنی بر اثر سقوط در چاه خبر داد.

روح‌الله فدائی  اظهار کرد: “تماس مردمی در ساعت ۱۰ صبح امروز (چهارشنبه) مبنی بر سقوط فردی به درون قنات به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی کاشان گزارش شد”.

وی افزود: “شخصی که اقدام به ورود به قنات در جاده نوش‌آباد کرده بود به درون چاه سقوط کرده و مصدوم شده بود که تیم‌های امداد و نجات این سازمان به محل اعزام شدند”.

فدائی گفت: “این حادثه در کیلومتر دو جاده کاشان به نوش‌آباد اتفاق افتاده بود که تیم‌های عملیاتی  ایستگاه شماره ۲ و۴ این سازمان به محل اعزام شده و با همکاری تیم‌های آتش نشانی نوش‌آباد و آران و بیدگل، اقدام به خروج فرد کردند که ۲۴ ساعت در چاه محبوس شده بود”.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان خاطرنشان کرد: “فرد مصدوم که دارای خراشیدگی و کوفتگی سطحی بود بعد از اقدامات اولیه به بیمارستان شهید بهشتی کاشان انتقال یافت که وضعیت عمومی فرد حادثه دیده رضایت بخش اعلام شده است”.

مصدومیت ۱۳ کارگر  و ۴ آتش نشان در بابل

به گزارش ایلنا، مدیر روابط عمومی سازمان اورژانس بابل از مصدومیت ۱۳ کارگر و ۴ آتش نشان در آتش سوزی یک شیرینی فروشی در این شهرستان خبر داد.

غلام نیا روشن گفت: “شب گذشته ساعت ۲۱و ۲۶ دقیقه طی گزارشی به مرکز دیسپج سازمان اورژانس بابل مبنی بر آتش سوزی در یک شیرینی فروشی در کمربندی غربی بابل گزارش شد”.

وی افزود: “پس از دریافت این گزارش بلافاصله مرکز دیسپج سازمان اورژانس بابل تکنسین‌های پایگا‌های رضیکلا و دانشگاه امیرکلا را به محل حادثه اعزام کرد”.

وی گفت: “این حادثه  ۱۳ مصدوم داشت که یک زن ۳۶ ساله و ۱۲ مرد به علت استنشاق گاز‌های سمی دچار مشکل تنفسی شدند”.

از مصدومان حادثه فقط ۴ نفر جهت مداوای بیشتر به بیمارستان منتقل شده و مابقی در محل درمان شدند.

ضمنا در جریان این عملیات و به دلیل حجم بالای آتش و فشار عملیات و وجود دود غلیظ، تعدادی از نیرو‌های آتش‌نشانی نیز دچار مصدومیت جزیی شدند که پس از اقدامات درمانی به وسیله  تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ به ادامه ماموریت خود پرداختند.

همچنین ۴ آتش نشان به علت گاز گرفتگی در بیمارستان بستری شدند که حال همه آنها مساعد است.

مرگ یک کارگر راه آهن در نکا

به گزارش کیهان، فرمانده انتظامی نکا از مرگ یک کارگر راه‌آهن در این شهرستان بر اثر سقوط از واگن خبر داد.

حسین زارع، گفت: “با حضور واحد گشت در محل مشخص شد، مانورچی ۳۶ ساله راه‌آهن در هنگام جابه‌جایی واگن‌های بین خطوط از روی واگن سقوط و بر اثر شدت جراحات وارده در دم جان باخته است”.

وی خاطرنشان کرد: “با حضور عوامل امدادی جسد نامبرده به پزشکی قانونی منتقل شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید