خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دو متهم در گیلان به ۱۸۵ ضربه شلاق محکوم شدند

دو متهم در گیلان به ۱۸۵ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – سخنگوی قوه قضاییه از صدور حکم دادگاه علی منتظری، رییس وقت صنعت، معدن و تجارت گیلان و محمدحسین اصغریان، معاون وقت برنامه ریزی استاندار گیلان و و ۱۱ متهم اقتصادی دیگر خبر داد. بر اساس این احکام دو تن از این متهمان در کنار دیگر مجازات ها به تحمل ۱۸۵ ضربه شلاق محکوم شدند. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اخبار گیلان، امروز سه شنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۸، غلامحسین اسماعیلی در هفتمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه از صدور حکم ۱۸۵ ضربه شلاق در کنار سایر مجازات ها برای دو متهم در استان گیلان خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی گفت: “علی منتظری  و همچنین محمدحسین اصغریان و ۱۱ متهم دیگر به اتهام دریافت رشوه، دریافت اختلاس، تحصیل مال نامشروع و تضییع حقوق بیت‌المال محکوم شده‌اند”.

وی در خصوص جزییات حکم صادره افزود: “علی منتظری به ۲۲ فقره ۵ سال حبس محکوم شده است که یک مجازات قابل اجرا است و بابت هر کدام از این تعداد به ۵ سال حبس محکوم شده است. همچنین این شخص به ۱۱۱ ضربه شلاق و انفصال از خدمات دولتی نیز محکوم شده است. اصغریان نیز به ۷۴ضربه شلاق، انفصال از خدمات دولتی و ۵ سال حبس محکوم شده است”.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید