خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرهای بجنورد، سنندج و اصفهان دچار حادثه شدند. در این حوادث ۳ کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند.  ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، ۳  آتش نشان هنگام خاموش نمودن حریق در کارگاه مبل‌سازی در منطقه ناظرآباد در بجنورد دچار مصدومیت شدند.

 مجید گریوانی مدیرعامل آتش نشانی بجنورد گفت: ۱۳ دستگاه خودرو آتش نشانی در این سانحه برای مهار آتش به کار گرفته شدند.

وی افزود: با اشاره به اینکه به علت قدیمی بودن ساختمان، سقف تیرچوبی و قابل اشتعال بودن مواد کارگاه، احتمال ریزش ساختمان وجود داشت و برای مهار آتش و جلوگیری از خسارت و صدمه به آتش نشانان، ۲ مغازه مجاور این کارگاه تخریب شد تا کار مهار آتش آسان‌تر شود.

وی اظهار کرد: سه نفر از نیروهای آتش نشان به علت طولانی شدن زمان عملیات، دچار ضعف شدند که با کمک اورژانس به بیمارستان اعزام شدند.

 علت آتش سوزی در دست بررسی است.

مرگ یک کارگر در سنندج

به گزارش ایلنا،  صبح امروز انفجار کمپرسور هوا در یک تعمیرگاهی در سنندج به مرگ یک شاگرد مکانیک انجامید.

در جریان این حادثه که در شهرک مولوی سنندج رخ داد، شاگرد مکانیک ۲۰ ساله جان خود را از دست داد.

از قرار معلوم، نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند و پس از یک عملیات امداد و نجات چند ساعته، جسد متوفی را از تعمیرگاه خارج و به پزشکی قانونی انتقال دادند.

مرگ یک کارگر در اصفهان

به گزارش میزان، محمدرضا خدادوست گفت: “در پی گزارش مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر مصدومیت کارگر ۴۷ ساله‌ای در یک کارگاه سیمان کاری، بلافاصله گشت کلانتری ۲۴ به همراه تیم‌های امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند”.

وی افزود: “ماموران پس از حضور در محل مشاهده کردند، کارگر ۴۷ ساله‌ای حین جابه جایی دستگاه تراش بر اثر بی احتیاطی دچار سانحه شده و دستگاه تراش به سینه وی برخورد کرده است”.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارگر مصدوم به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت می‌کند، بیان داشت: “جسد متوفی برای اقدامات قانونی به پزشکی قانونی منتقل شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید