خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  در ششمین روز اعتصاب؛ سپیده قلیان در پی وخامت وضعیت جسمانی به بهداری منتقل شد

در ششمین روز اعتصاب؛ سپیده قلیان در پی وخامت وضعیت جسمانی به بهداری منتقل شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری سپیده قلیان، فعال مدنی و از متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه در زندان قرچک ورامین، در ششمین روز اعتصاب به دلیل حال نامناسب جسمی به بهداری این زندان منتقل شد. خانم قلیان از تاریخ ۱ مردادماه دست به اعتصاب زده است. این فعال مدنی از روز دوم اعتصاب دچار ضعف و بیحالی شدید شده است. شدت وخامت وضعیت جسمانی سپیده قلیان به حدی‌ است که اکنون به تنهایی قادر به حرکت نبوده و از صندلی چرخ دار استفاده می کند. سپیده قلیان در تاریخ ۳۰ دی ماه سال گذشته بازداشت و تاکنون در زندان های سپیدار اهواز، زندان اوین و زندان قرچک ورامین نگهداری شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه، امروز یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸، سپیده قلیان، فعال مدنی و از متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه در زندان قرچک ورامین، در ششمین روز اعتصاب به دلیل حال نامناسب جسمی به بهداری این زندان  منتقل شد.

این فعال مدنی از روز دوم اعتصاب دچار ضعف و بیحالی شدید شده است اما به علت رفتار بد مسئولان هنگام انتقال به بهداری در روز چهارم اعتصاب، همچنان از دریافت سرم و اقدامات درمانی خودداری می کند. شدت وخامت وضعیت جسمانی سپیده قلیان به حدی‌ است که وی اکنون به تنهایی قادر به حرکت نبوده و از ویلچر استفاده می کند.

در این گزارش آمده است که رییس زندان قرچک متنی را به امضای سپیده قلیان رسانده که طی آن وی اعلام می‌کند علیرغم توصیه عوامل زندان و بنا به نظر شخصی، از درمان و بستری شدن ممانعت خواهد کرد. سپیده قلیان در حالی از سمت رییس زندان و دادیار ناظر بر زندان برای شکستن اعتصاب خود تحت فشار قرار دارد که هیچ اقدامی در جهت بررسی مطالبات او انجام نشده است.

لازم به ذکر است هفته گذشته، جمعه ۴ مرداد نیز، خانم قلیان در چهارمین روز اعتصاب غذا به دلیل افت شدید فشار، بی هوش و به بهداری زندان منتقل شده بود.

لازم به یادآوری است که سپیده قلیان از روز سه شنبه ۱ مردادماه دست به اعتصاب غذا زده است. وی در تاریخ ۲ مردادماه طی نامه‌ای دلایل اعتصاب غذای خود را “اعتراض به سرکوب و فشار بر زندانیان سیاسی، اعتراض به وضعیت خوفناک زندانیان در زندان قرچک ورامین و بدرفتاری با خانواده اش در هنگام ملاقات و در حمایت از امیرحسین محمدی فرد و ساناز اله یاری” اعلام کرده بود.

وی در بخشی از نامه خود گفته بود: “از صبح روز سه شنبه ۱ مردادماه ۹۸، اعتصاب غذای خود را آغاز نموده‌ام. پیام اعتصاب غذای من همفکری و هماهنگی ما علیه ظلم است. ظلمی که بر زندانیان سیاسی و خانواده‌های آنان روا داشته‌اند”.

سپیده قلیان، فعال مدنی به همراه اسماعیل بخشی، فعال کارگری، در تاریخ ۳۰ دی ماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. بازداشت اسماعیل بخشی و سپیده قلیان در حالی صورت گرفته بود که تلویزیون ایران شب ۲۹ دی ماه در فیلمی با عنوان “طراحی سوخته” اعترافاتی از اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه که در جریان بازداشت و بازجویی پیشین آنها ضبط شده بود را نمایش داد که در آن گفته بودند با “گروه‌های مارکسیستی و برانداز در خارج از ایران” ارتباط دارند.

سپیده قلیان در تاریخ ۱۳ اسفندماه ۹۷ به زندان سپیدار، در اردیبهشت ماه ۹۸ به زندان اوین و در تاریخ ۱۳ خردادماه ۹۸ از بند زنان زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

اوایل ماه جاری پرونده خانم قلیان به همراه شش متهم دیگر پرونده اعتراضات هفت تپه به نام‌های “اسماعیل بخشی، امیر امیرقلی، امیرحسین محمدی فرد، ساناز اله یاری، علی نجاتی و عسل محمدی” پس از جلسه دفاع آخر به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارسال شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه در تاریخ ۱۲ مردادماه سال جاری برگزار خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید