خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  درگیری و خشونت در پی امر به معروف در قزوین

درگیری و خشونت در پی امر به معروف در قزوین

خبرگزاری هرانا – تعدادی از شهروندان در قزوین با فردی که تحت عنوان “امر به معروف” به آنان معترض شده بود درگیر شدند. کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، شب شنبه ۵ مردادماه ۱۳۹۸، یک شهروند در قزوین در پی اعتراض به چند شهروند تحت عنوان “امر به معروف” و بروز درگیری و خشونت مضروب شده است.

در این گزارش ادعا شده است که شهروند مذکور با “قمه”  مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مجروح شده است.

گفتنی است که وی هم اکنون در اتاق عمل بیمارستان شهید رجایی قزوین قرار دارد و از ناحیه دست و گونه دچار آسیب شده است.

لازم به یادآوری است کنشگران اجتماعی دخالت بی ضابطه شهروندان در امور و احوالات شخصی یکدیگر را تحت نام امر به معروف یک معضل دانسته و آن را موجب گسترش خشونت و ناامنی در جامعه می خوانند. پیشتر هم گزارشاتی از درگیری خشن شهروندان تحت عنوان مسئله امر به معروف منتشر شده بود.

عصر روز پنجشنبه ۳ مردادماه و یک هفته پیش از آن در تاریخ ۲۷ تیرماه، نیز دو طلبه حوزه علمیه در ملایر و مشکین دشت کرج در پی اعتراض به چند شهروند تحت عنوان “امر به معروف” و بروز درگیری و خشونت مضروب شده بودند.

خردادماه امسال نیز دخالت یک زن درباره پوشش چند زن دیگر تحت عنوان امر به معروف موجب بروز درگیری مختصر خیابانی بین آنها در شهر خمام گیلان شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید