خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارکنان ۲ واحد صنفی/ اخراج ۲۰۰ کارگر شرکت کنتورسازی در قزوین

معوقات مزدی کارکنان ۲ واحد صنفی/ اخراج ۲۰۰ کارگر شرکت کنتورسازی در قزوین

خبرگزاری هرانا – کارکنان نمایندگی سابق شاتل در قائمشهر با وجود گذشت حدود دو ماه از لغو مجوز نمایندگی این شرکت از ۷ ماه معوقات مزدی و بیمه ای خود خبر دادند. بنا به خبری دیگر ۲۰۰ کارگر کارخانه کنتورسازی در قزوین به دلیل اتمام قرارداد کاری کارگران از ورود به محل کارشان خودداری شده است. همچنین کارکنان دانشگاه آزاد پرند از چند ماه حقوق معوقه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارکنان نمایندگی سابق شاتل در قائمشهر بعد از گذشت حدود دو ماه که از لغو مجوز این نمایندگی می‌گذرد، همچنان معوقات مزدی و بیمه‌ای دارند.

 یکی از کارکنان سابق نمایندگی شاتل در قائمشهر گفت: طی پنج سالی که من در نمایندگی شاتل در قائمشهر کار می‌کردم شاهد مشکلاتی از جمله معوق ماندن حقوق، قسطی پرداخت شدن دستمزد و نامنظم پرداخت شدن حق بیمه بودم. برخی با این شرایط کنار آمدند و برخی هم همکاری خود را با کارفرما قطع کردند.

او ادامه داد: فردی که نمایندگی شاتل در قائمشهر را گرفته بود در مدت فعالیت خود به دلیل تخلفات متعدد و بدهی‌هایی که به سازمان تامین اجتماعی داشت، بارها حریمه شد، اما باز هم روال کارش را عوض نکرد. در نهایت اردیبهشت امسال مجوز نمایندگی او دیگر تمدید نشد و همکاری ما به صورت کامل با او به اتمام رسید. این در حالی است که همچنان معوقات مزدی و بیمه‌ای داریم.

این کارمند سابق شاتل با بیان اینکه در کل حدود شش ماه حقوق طلبکارم و حدود ۴۰ کارمند این شرکت نیز طلب‌هایی مانند این دارند، عنوان کرد: مشکل دیگر نامنظم پرداخت کردن بیمه است. همانطور که عنوان شد ما تا اردیبهشت کارمند این شرکت بودیم، اما حق بیمه ما تا دی سال ۹۷ پرداخت شده و این باعث شده در زمینه برقراری بیمه بیکاری به مشکل بر بخوریم.

او عنوان کرد: تخلفات کارفرمای سابق ما باعث شده جریمه‌های مختلف برای او ببرند، اما او از زیر بار پرداخت آن شانه خالی می‌کند و ما نگران هستیم نتوانیم به حق خود از جمله معوقات مزدی و بیمه‌ای دست یابیم.

بزرگی (معاون بیمه‌ای شعبه یک تامین اجتماعی قائمشهر) با تایید وجود معوقات بیمه‌ای این دفتر به ایلنا گفت: ما در تامین اجتماعی در حال پیگیری هستیم تا مشکل کارکنان سابق شاتل در قائمشهر برطرف شود.

اخراج ۲۰۰ کارگر کارخانه کنتورسازی قروین

به گزارش ایلنا، صبح امروز حدود ۲۰۰ کارگر کارخانه کنتورسازی در قزوین، در اعتراض به عدم حضور خود در کارخانه، مقابل ورودی این کارخانه تجمع کردند.

یکی از کارگران معترض شرکت کنتورسازی ایران گفت: از صبح امروز (یکم مرداد ماه) مدیر داخلی کارخانه که روز گذشته منصوب شده است، به دلیل اتمام قرارداد کاری کارگران از ورود حدود ۲۰۰ کارگر کارخانه به محل کارشان خودداری می‌کند.

او با بیان اینکه سوابق فعالیت بعضی از کارگران این کارخانه به بیش از ۲۵ سال می‌رسد، اظهار کرد: روز گذشته فردی از سوی کارفرمای اصلی به عنوان مدیر جدید  مجموعه کنتورسازی معرفی شد. امروز ما کارگران که به محل کار همیشگی خود رفتیم و انتظار داشتیم با تغییر مدیریت وضعیت شغلی‌مان بهبود پیدا کند ناگهان برخلاف تصور ما با درهای بسته کارخانه مواجه شدیم و ماموران حراست از ورودمان به کارخانه جلوگیری کردند.

این کارگر همچنین گفت: چندین سال است کارفرمای اصلی کارخانه به دلایلی که ما کارگران از آن بی‌اطلاعیم در زندان است و بدین ترتیب کارخانه و کارگران بلاتکلیف رها شده‌اند.

کارگران کنتورسازی ایران با بیان اینکه در این واحد هیچ مسئولی نیست که پاسخگوی کارگران باشد، افزود: پیش از این کارخانه کنتور سازی که در شهر صنعتی قزوین واقع شده است، حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ کارگر داشت که طی دو تا سه سال گذشته تعداد کارگران به حداکثر ۲۰۰ کارگر تقلیل یافت.

به گفته یکی دیگر از کارگران، تیر ماه سال ۹۷ حدود یک سال پیش یکی از اعضای شورای اسلامی کارگران کارخانه  که مطالبات کارگران را پیگیری می‌کرد بعد از سال‌ها تلاش صنفی با ۲۲ سال سابق کار به بهانه اتمام قرارداد کار از سوی کارفرما تعدیل شد و از آن زمان تاکنون کارگران نماینده واقعی برای پیگیری مطالبات صنفی خود نداشته‌اند.

این کارگر با بیان اینکه بخش اصلی مشکلاتمان مربوط به پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای می‌شود، افزود: از سال ۹۵ تاکنون حدود ۲۵ ماه مزد معوقه از کارفرما طلبکاریم و پرداخت حق بیمه‌هایمان با مشکل جدی مواجه است.

به گفته وی، هر یک از کارگران کنتورسازی دست‌کم دارای سه سر عائله هستند و نگرانی آنها با سیاست‌های جدید مدیریتی بستن درهای کارخانه برای همیشه  است.

معوقات مزدی کارکنان دانشگاه آزاد واحد پرند

به گزارش دانشجو، جمعی از کارکنان دانشگاه آزاد واحد پرند امروز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ماهیانه طی چند ماه اخیر در مقابل دفتر ریاست دانشگاه تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، در این تجمع که حدود ۳۰ نفر از کارکنان حضور داشتند، پس از اعتراض رئیس دانشگاه در پاسخ به آن‌ها قول رفع مشکل و واریز حقوق را به معترضین داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید