خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدید نظر؛ علی مظفری، فعال دانشجویی به ۳۰ ماه حبس محکوم شد

دادگاه تجدید نظر؛ علی مظفری، فعال دانشجویی به ۳۰ ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدید نظر استان تهران، علی مظفری، فعال دانشجویی را به تحمل ۳۰ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. وی پیشتر در مرحله بدوی، توسط دادگاه انقلاب تهران به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از امتداد، حکم صادره علیه علی مظفری، فعال دانشجویی توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ۲ سال و شش ماه حبس تعزیری کاهش یافته است.

علی مظفری دانشجوی رشته انسان شناسی دانشگاه تهران، در خردادماه سال گذشته توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۸ سال حبس تعزیری و همچنین ۲ سال ممنوع الخروجی و محرومیت از فعالیت سیاسی، حضور در احزاب و دسته جات سیاسی ،فضای مجازی، رسانه ها و مطبوعات محکوم شد.

بر اساس دادنامه صادره در مرحله بدوی، علی مظفری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی” به ۵ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که در عمل با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات حبس ۵ سال حبس قابل اجرا بود.

علی مظفری در جریان اعتراضات سراسری دی ماه ۹۶ همزمان با تعدادی دیگر از فعالین دانشجویی در تهران بازداشت شده بود.

لازم به ذکر است، پس از بازداشت این افراد شوراهای صنفی دانشجویان ۳۰ دانشگاه کشور با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به بازداشت دانشجویان دانشگاههای مختلف در پی اعتراضات دیماه واکنش نشان داد. این شورا از وزیر علوم که پیش تر مدعی عدم بازداشت دانشجویان شده بود خواست برای آزاد کردن هر چه زودتر دانشجویان اقدام کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید