خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته و زخمی شدن ۸ شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در ریگان

کشته و زخمی شدن ۸ شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در ریگان

خبرگزاری هرانا – بامداد روز جاری، بر اثر تیراندازی مستقیم نیروهای یگان امداد نیروی انتظامی شهرستان ریگان به خودرو سوخت بر بلوچ در استان کرمان، ۲ شهروند کشته و ۶ شهروند دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز سه‌شنبه ۱ مردادماه ۱۳۹۸، شلیک مستقیم ماموران نیروهای یگان امداد ریگان به خودرو سوخت بر هشت کشته و مجروح بر جای گذاشت.

در این گزارش به نقل از منابع محلی و شاهدان عینی، آمده است که پس از تیراندازی و اصابت گلوله به راننده خودرو سوخت بر، خودرو از کنترل خارج شده و با دو خودروی دیگر تصادف کرده است. ماموران نیروی انتظامی نیز بلافاصله محل تیراندازی را ترک و  آن‌ها را به حال خود رها کرده اند.

شهرستان ریگان یکی از شهرستان‌های استان کرمان در جنوب شرق ایران قرار دارد.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید