خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام ۲ زندانی در خوی و بجنورد

رهایی از اعدام ۲ زندانی در خوی و بجنورد

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرهای خوی و بجنورد که پیشتر در دو پرونده جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خوی از نجات یک متهم به قتل قبل از اجرای حکم اعدام از چوبه دار در این شهرستان خبر داد

صمدزاده دادستان عمومی و انقلاب خوی بیان داشت: “حکم اعدام متهم (ن-د) بر اساس احکام صادره و با تأیید دیوان عالی کشور برای ارتکاب قتل دامادش مرحوم (ب-س) به اعدام محکوم شده بود توسط اولیای دم پرونده بخشیده شد”.

وی افزود: “متهم در سال ۹۲ در پی اختلاف خانوادگی دختر خود با شوهرش در منزل خود با آلت قیچی پشم چینی گوسفند مرحوم را به قتل رسانده است”.

صمدزاده گفت: “با تلاش‌های مستمر و چندین روزه دادستانی در حین اجرای حکم اعدام و زیر چوبه دار، اولیاء دم از اعدام این زندانی منصرف شده و رضایت کتبی خویش را اعلام کردند.

رهایی از اعدام یک زندانی در بجنورد

به گزارش رکنا، مردی که ۸ سال پیش با به قتل رساندن برادر زنش راهی زندان شد تا پای چوبه دار رفت اما با پادرمیانی مسئولان قضایی استان از جمله دادستان عمومی و انقلاب بجنورد و رضایت اولیای دم بالای دار نرفت و زندگی دوباره گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب بجنورد در این باره گفت: “در نتیجه تلاش‌های به عمل آمده از سوی شورای حل اختلاف و مسئولان قضایی، یک فقره پرونده قتل در شهرستان بجنورد به سازش و مصالحه انجامید”.

«مسلم محمد یاران» با بیان این که این قتل در پی خشم آنی رخ داد، افزود: “با وجود تالم و تاثر خاطر و غم و اندوه فراوان اولیای دم، بار دیگر اراده خانواده مقتول در گذشت تجلی و تبلور یافت و این گذشت باعث شد اعضای داغ دیده این خانواده با قبول پیشنهاد مصالحه از حقوق قانونی خویش چشم پوشی کنند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید