مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد نجف آباد گفت: ۲ کارگر پیمانکار فضای سبز دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد عصر روز گذشته در استخر ذخیره و جمع‌آوری آب برای فضای سبز دانشگاه غرق شدند.

مهدی رفیعی افزود: تمامی موارد ایمنی در این استخر از جمله فنس فلزی به ارتفاع ۲ متر اطراف استخر نصب شده و در آن قفل بود ولی کارگر فضای سبز با گرفتن کلید از کارکنان دانشگاه وارد قسمت ممنوعه استخر شده و به دلیل نامعلومی داخل آب افتاده است.

وی افزود: چند اصله درخت در فضای استخر وجود دارد که از پشت حفاظ هم می‌توان آن‌ها را آبیاری کرد و نیازی به ورود نیست، اما این ۲ کارگر با سهل‌انگاری به محوطه استخر واردشده که احتمال داده می شود یکی از آن‌ها تعادل خود را از دست داده و داخل استخر سقوط کرده باشد و شخص دوم برای نجات او وارد آب شده که هر ۲ نفر جان باختند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد واحد نجف آباد گفت: برای جلوگیری از حادثه احتمالی در این استخر جدای از فنس گذاری کامل و قفل در ورودی، ۲ یونولیت بر روی آب رهاشده که اگر کسی گرفتار شد بتواند از آنها برای نجات استفاده کند.

این حادثه در ساعت ۱۶ روز شنبه رخ داد و در ساعت ۲۰ جسد هر دو توسط نیروهای امداد از آب بیرون آورده شد.

رفیعی گفت: با توجه به استفاده از پوشش های پلاستیکی ویژه در کف و دیواره های این استخر ذخیره آب به منظور جلوگیری از اتلاف آب، احتمال داده می شود که یکی از قربانیان در مرحله اول سر خورده و داخل آب افتاده و نفر دوم نیز برای نجات او وارد استخر شده باشد که هردو در آب غرق شدند.

بعد از این حادثه و تشکیل پرونده دستگاه‌های مسئول درحال بررسی علت حادثه هستند.

بیش از ۳۰ نفر امسال در منابع آبی استان اصفهان جان خود را از دست داده‌اند.

مرگ یک کارگر در بیرجند

به گزارش صدا و سیما، یک کارگر ۴۷ ساله در کارخانه خوراک دام شهرک صنعتی بیرجند هنگام کار با دستگاه میکسر دچار حادثه شد و جان باخت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: با اعلام خبر حادثه در ساعت ۹ و ۱۷ دقیقه امروز بلافاصله ماموران ایستگاه شماره ۵ آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

حسینی با بیان اینکه کارگر کارخانه هنگام کار با دستگاه میکسر دچار حادثه شده بود، افزود: متاسفانه این کارگر لای پره های دستگاه گرفتار شد و جان خود را از دست داد.

وی گفت: آتش نشانان پس از ایمنی محل با استفاده از تجهیزات برش جسد کارگر  را از لای پره های میکسر بیرون کشیدند.