خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  در بهار امسال؛ حدود ۱۵۴ هزار نفر در پی صدمات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند

در بهار امسال؛ حدود ۱۵۴ هزار نفر در پی صدمات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند

خبرگزاری هرانا – بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، بهار امسال ۱۵۳ هزار و ۸۸۵ مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی سراسر کشور مراجعه کردند، که این آمار در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۴ و ۲ دهم درصد افزایش یافته است. همچنین این آمار نشان می دهد که تهران بیشترین و ایلام کمترین مراجعان نزاع به پزشکی قانونی را در این سه ماه داشته اند. از این تعداد ۱۰۴ هزار و ۲۸۸ نفر مرد و ۴۹ هزار و ۵۹۷ نفر زن بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور آمار مراجعین نزاع به پزشکی قانونی طی سه ماهه اول سال جاری را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، از کل مراجعان نزاع در سه ماهه امسال ۱۰۴ هزار و ۲۸۸ نفر مرد و ۴۹ هزار و ۵۹۷ نفر زن بودند

همچنین در این مدت استان‌های تهران با ۲۵ هزار و ۷۴۹، خراسان رضوی با ۱۲ هزار و ۹۷۳، اصفهان با ۱۱ هزار و ۳۶۲ نفر بیشترین و استان‌های ایلام با ۷۴۹، خراسان جنوبی با ۹۹۸ و بوشهر با یک هزار و ۱۴۸ نفر کمترین آمار مراجعین نزاع را داشته‌اند.

آمار مراجعان نزاع به پزشکی قانونی طی سه ماه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعان ۱۴۷ هزار و ۶۷۵ نفر بود، ۴ و ۲ دهم درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش در خرداد امسال نیز آمار مراجعان نزاع ۵۴ هزار و ۸۳۴ نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر چندانی نداشته و در مقایسه با دو ماه فروردین و اردیبهشت امسال بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

سازمان پزشکی قانونی کشور پیشتر اعلام کرده بود که مراجعین به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۸ درصد افزایش داشته است.

گفتنی است، در رده بندی جهانی صورت گرفته در موسسه گالوپ در سال ۲۰۱۸، مردم ایران از لحاظ معیار شاد بودن، پس از جمهوری بنین، لیبریا، گینه، فلسطین و کنگو در رده پنجم کشورهایی قرار دارد که بدترین وضع را از این حیث دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید