خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری، جمعی از کارکنان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه و شماری از کارگران شرکت گونی بافی آذر فدک شبستر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، جمعی از کارکنان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه در اعتراض به قطع فوق العاده “اقماری کاری” خود، دست از کار کشیدند و مقابل ساختمان مرکزی منطقه ویژه، دست به تجمع اعتراضی زدند.

«اقماری‌کاری» نوعی شیفت‌کاری است که بیش از یک روز طول می‌کشد و برای فرد در ازای روزهای کار، زمان استراحت در نظر گرفته می‌شود.

تجمع کارگران شرکت گونی بافی آذر فدک شبستر

به گزارش تبریز من، امروز پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی از کارگران شرکت گونی بافی آذر فدک شبستر در استان آذربایجان شرقی در اعتراض به تعدیل اجباری ۳۵۰ نفر از کارکنان این شرکت، مقابل استانداری آذربایجان شرقی، دست به تجمع اعتراضی زدند.

 در تجمع اعتراضی صبح امروز کارکنان و کارگران شرکت گونی بافی آذر فدک به تصمیم تعدیل اجباری ۳۵۰ نفر از کارکنان این شرکت، معترضین خواستار حمایت مسوولان و رسیدگی به مشکلات این واحد تولیدی شدند.

نماینده کارگران این شرکت در گفت و گو با خبرنگار تبریز من، علت این تعدیل را عدم تامین کامل سهمیه مواد اولیه این شرکت و نبود حمایت مسئولین امر در خصوص درخواست های این واحد تولیدی اعلام کرد.

در همین راستا محمدزاده مدیرکل سیاسی استانداری با حضور در جمع کارگران معترض و بررسی خواسته های آنها، اظهار داشت: به طور همه جانبه از حق و حقوق این کارگران حمایت شده و در جهت تامین خواسته این واحد تولیدی رایزنی لازم را با مسئولان مربوطه انجام خواهد شد.

در ادامه، فرماندار شهرستان شبستر نیز طی سخنانی از پیگیری جدی درخواست کارگران و مدیران گونی بافی آذر فدک خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید