خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  با پایان مرخصی؛ حمید بابایی به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ حمید بابایی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – حمید بابایی، دانشجوی زندانی روز گذشته با پایان مدت مرخصی، جهت تحمل ادامه محکومیت ۶ ساله خود به زندان اوین بازگشت. وی از روز پنجشنبه ۲۰ تیرماه به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۸، حمید بابایی با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

آقای بابایی روز پنجشنبه ۲۰ تیرماه به مرخصی اعزام شده بود؛ از آنجا که آقای بابایی آخرین روزهای مدت محکومیت ۶ ساله خود را سپری می‌کند، انتظار می‌رفت که اعزام وی به مرخصی به منزله آزادی وی با مرخصی پایان حبس باشد؛ اما دوباره به زندان فراخوانده شد.

آقای بابایی در خردادماه ۱۳۹۶، در چهارمین سال حبس خود برای اولین بار به مرخصی اعزام شده بود.

لازم به ذکر است، آقای بابایی پیش از این در آبان‌ماه ۹۶ از زندان رجائی‌شهر کرج به زندان اوین منتقل شده بود.

حمید بابایی، دانشجوی بورسیه دانشگاه لی‌یژ بلژیک، روز ۲۲ مرداد ١٣۹٢، اندکی پس از ورود به ایران برای دیدار خانواده توسط وزارت اطلاعات احضار، بازداشت و در دادگاهی کوتاه توسط قاضی صلواتی به ۶ سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی، به اتهام جاسوسى و ارتباط با دول متخاصم، محکوم شد، این حکم در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر نیز تأیید شد.

حمید بابایی متاهل، متولد ٢٠ آذر ١٣۶٢ در شهرستان تکاب واقع در استان آذربایجان غربی است. او در سال ١٣٨۵ در رشته ریاضی از دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شد و همان سال برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع وارد دانشگاه علم و صنعت ایران شد. وی موفق شده است که در سال ١٣٨۷ با معدل ١٨، از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شود و دانش آموخته ممتاز مقطع کارشناسی ارشد شناخته شود.

به گفته نزدیکان حمید بابایی، وی در مدت حضور در خارج از کشور هیچ‌گونه فعالیت سیاسی نداشته و تنها به دلیل بی توجهی به درخواست تهدیدآمیز وزارت اطلاعات و عدم همکاری با آنان بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید