خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  نخبه دانشگاهی با پایان حبس از زندان اوین آزاد شد

نخبه دانشگاهی با پایان حبس از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – بهزاد نظری نصرآباد، نخبه دانشگاهی پس از تحمل یک سال و ۵ روز حبس و موافقت دادستانی با درخواست آزادی مشروط، عصر امروز از زندان اوین آزاد شد. آقای نظری سال گذشته بازداشت و سپس توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. آقای نظری که رتبه برتر کنکور در ایران محسوب می شد با رتبه بالایی از مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل شد و در سال ۹۴ به ایران بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸، بهزاد نظری نصرآباد با سپری کردن یک سال و ۵ روز از مدت محکومیت ۱۸ ماهه خود با عفو مشروط از زندان اوین آزاد شد.

بهزاد نظری نصرآباد که در رسانه های داخلی از او با نام بهزاد نظری جهان آباد نیز یاد شده است، تابستان سال گذشته در مقابل دانشگاه تهران بازداشت شده بود. وی سپس از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

آقای نظری تمام مدت محکومیت خود را در اندرزگاه ۸ زندان اوین سپری کرد.

این نخبه دانشگاهی ۳۸ سال سن دارد و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی پلیمر در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه امیرکبیر تهران است.

بهزاد نظری مدرک دکترای خود را در دانشگاه مِین (University of Maine) آمریکا در شته مهندسی شیمی اخذ کرده است.

وی از سال ۹۴ پس از اتمام تحصیلاتش در آمریکا به ایران بازگشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید