خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۹ کارگر در شهرهای بروجرد، تهران و فردیس دچار حادثه شدند. در این حوادث ۷ کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، فرمانده انتظامی لرستان از مرگ کارگری ۵۵ ساله بر اثر سقوط از ارتفاع در بروجرد خبر داد.

فرمانده انتظامی لرستان با اعلام این خبر، گفت: “این کارگر مشغول به کار در ساختمانی نوساز بوده که در نهایت بر اثر سقوط از راه پله جان باخته است”.

سیدعلی میراحمدی بیان کرد: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سقوط فردی ۵۵ ساله حین بالا رفتن از راه پله ساختمانی در حال ساخت، بلافاصله ماموران برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “پس از حضور ماموران، مصدوم بلافاصله برای مداوا به بیمارستان چمران بروجرد اعزام ولی اقدامات پزشکی بی‌نتیجه ماند و این کارگر بر اثر شدت جراحات جان باخت”.

میراحمدی اضافه کرد: “عوامل پلیس آگاهی، قاضی کشیک و پزشک قانونی نیز در محل حاضر و جسد متوفی به سردخانه انتقال یافت”.

مصدومیت ۷ کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، رییس اورژانس تهران از زخمی شدن ۷ کارگر به دلیل سقوط یک بالابر در یک کارگاه ساختمانی در زعفرانیه خبر داد.

پیمان صابریان رییس اورژانس تهران، درباره جزییات این حادثه گفت: “یک مورد حادثه سقوط بالابر در یک کارگاه ساختمانی در زعفرانیه به سامانه اورژانس کشور اطلاع داده شده است”.

وی با بیان اینکه یک موتورلانس و ۸ آمبولانس به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: “بر اثر این حادثه ۷ کارگر مصدوم شده‌اند”.

مرگ یک کارگر در شهرستان فردیس

به گزارش فارس، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان فردیس گفت: “حادثه برق گرفتگی در فردیس موجب مرگ یک کارگر ساختمانی شد”.

یوسف ذکایی، افزود: “فردی حدودا ۴۰ ساله هنگام کار به روی داربست در فردیس و به علت اتصال داربست با سیم برق دچار برق گرفتگی شد و فوت کرد”.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان فردیس بیان کرد: “عوامل آتش نشانی شهرستان در محل حاضر شده و محل را ایمن سازی و اتصال داربست با برق فشار قوی را قطع کردند”.

وی ساعت اطلاع از حادثه را ۱۰ و ۵۸ دقیقه امروز عنوان کرد و افزود: “این حادثه در بلوار امیرکبیر منطقه اتفاق افتاده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید