خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  پس از ۵ سال؛ رهایی از اعدام یک کودک–مجرم در فاریاب

پس از ۵ سال؛ رهایی از اعدام یک کودک–مجرم در فاریاب

خبرگزاری هرانا – یک کودک–مجرم در شهرستان فاریاب در استان کرمان، که پیشتر در ۱۶ سالگی به اتهام “قتل” بازداشت و به اعدام محکوم شده بود، پس از تحمل ۵ سال حبس با جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، خانواده فاریابی با گذشت از حکم اعدام، زندگی دوباره به یک کودک-مجرم بخشیدند.

مراسم گذشت اولیای دم از حکم اعدام کودک مجرمی که اکنون۲۱ ساله است، با حضور رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب و جمعی از مسئولین و ریش سفیدان در محل دادگستری این شهرستان برگزار شد.

رئیس حوزه قضائی شهرستان فاریاب گفت: “خانواده نیکوکار فاریابی و اولیای دم با اعلام رضایت از اجرای حکم اعدام، حیاتی دوباره به متهم به قتل اهدا کردند”.

این مقام قضائی یادآور شد: “محکوم علیه یک جوان اهل شهرستان فاریاب است که در سال ۹۳ و در اثر عدم کنترل خشم و پس از  یک مشاجره با سلاح گرم اقدام به قتل آن مرحوم که وی نیز یک جوان بوده است می‌کند”.

سالاری عنوان کرد: “با توجه به اظهار پشیمانی محکوم علیه و تایید حسن خلق و رفتار وی از سوی زندان جیرفت و اینکه نامبرده فاقد سابقه کیفری بوده است و از طرفی در هنگام ارتکاب جرم یک نوجوان ۱۶ ساله بوده است و قتل به صورت ناگهانی اتفاق افتاده است زمینه وساطت و تلاش در جهت ایجاد صلح و سازش و گذشت از اعدام فراهم شد”.

شهرستان فاریاب یکی از شهرستان‌های استان کرمان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید