خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه انقلاب ارومیه محمد میرزایی را به حبس طولانی مدت محکوم کرد

دادگاه انقلاب ارومیه محمد میرزایی را به حبس طولانی مدت محکوم کرد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد میرزایی، روز چهارشنبه هفته گذشته در دادگاه انقلاب ارومیه برگزار و حکم آن امروز به وی ابلاغ شد. بر اساس این حکم آقای میرزایی به ۱۰ سال حبس تعزیری که با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۵ سال از آن قابلیت اجرایی خواهد داشت، محکوم شده است. وی از تاریخ ۱۰ تیرماه بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شده است،

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸، حکم ۱۰ سال حبس صادره توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به محمد میرزایی ابلاغ شد.

محمد میرزایی در تاریخ ۱۰ تیرماه در شهر ماکو بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شده بود. جلسه رسیدگی به اتهامات وی روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شد.

در این جلسه، اتهامات “عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام” و “اجتماع و تبانی” علیه وی مطرح شد. حکم دادگاه نهایتاً امروز به آقای میرزایی ابلاغ و بر اساس آن به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، اشد مجازات یعنی ۵ سال از این حکم قابلیت اجرایی دارد.

محمد میرزایی در حال حاضر در بند سیاسی زندان ارومیه دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.

لازم به ذکر است که وی پیشتر در پاییز سال ۹۶ به اتهام “عضویت در گروه‌های مخالف نظام” بازداشت و پس از تحمل حدود ۲ ماه و نیم بازداشت در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه، با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید