خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مهدی میری، زندانی سیاسی از زندان اوین آزاد شد

مهدی میری، زندانی سیاسی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مهدی میری، زندانی سیاسی ساعاتی پیش پس ار تحمل حدود ۶ ماه از مدت محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد. آقای میری در دیماه سال ۹۶ بازداشت و در اسفندماه همان سال به ۳ سال حبس تعزیری که ۲ سال از آن قابلیت اجرایی داشت محکوم شده بود. این حکم نهایتا در بهمن سال گذشته شامل تخفیف شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز شنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۸، مهدی میری، زندانی سیاسی پس از تحمل حدود ۶ ماه حبس از اندرزگاه ۸ زندان اوین آزاد شد.

مهدی میری در تاریخ ۸ دیماه ۱۳۹۶ در حال شعارنویسی در یکی از خیابان‌های تهران بازداشت شد و از تاریخ ۱۰ بهمن‌ماه سال گذشته به بند ۸ زندان اوین منتقل شده بود.

جلسه دادگاه مهدی میری در اسفندماه ۹۶ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار و از بابت اتهامات “توهین به رهبری” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم در دادگاه تجدیدنظر مورد بررسی قرار گرفت و عینا تایید شد. نهایتاً ماده ۱۳۴ در خصوص وی اعمال شده و ۲ سال از حکم وی مبنی از بابت اتهام “توهین به رهبری” باید اجرا می‌شد. این حکم در جریان عفو ۲۲ بهمن سال گذشته شامل تخفیف شده بود.

مهدی میری فرزند علی متولد سال ۱۳۷۷ و اهل تهران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید