خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در ماهشهر

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در ماهشهر

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در ماهشهر بر اثر آتش سوزی یک رستوران، دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، عصر دیروز یک کارگر در منطقه کوی سعیدی ماهشهر، دچار مصدومیت شد.

مجتبی عتیقی رئیس روابط عمومی شهرداری بندر ماهشهر، گفت: “اتصال در سیستم برق باعث ایجاد حریق در محوطه بیرونی رستوران ترنج شد که به محض این رخ داد ماموران آتش نشانی از همان ساعات ابتدایی با حضور در محل حادثه عملیات اطفاء حریق را شروع کردند”.

رئیس روابط عمومی شهرداری ماهشهر افزود: “شش خودروی اطفاء حریق به همراه ۲۰ تن از پرسنل آتش نشانی در این عملیات حضور یافتند و در همان لحظات اولیه با مهار آتش مانع از گسترش شعله‌ها به درون رستوران و مغازه های همجوار شدند”.

وی با اشاره به حضور و همکاری ۳ ایستگاه آتش نشانی، خاطرنشان کرد: “با وجود همراه شدن پرسنل از ۳ ایستگاه آتش نشانی اطفاء حریق به مدت ۲۰ دقیقه به طول انجامید و بعد اطفاء و کنترل آن عملیات خنک سازی را در دستور کار قرار دادند، این عملیات یک ساعت زمان برد”.

عتیقی در تشریح علت و تلفات این حریق عنوان کرد: “بررسی های فنی از سوی کارشناسان علت آتش سوزی را اتصال برق گزارش دادند که در نهایت به مواد قابل اشتعال سرایت و منجر به آتش سوزی شد که خوشبختانه تلفات آن زیاد نبوده و یک کارگر مصدوم شد که به دلیل مشکل تنفسی سریعا به بیمارستان انتقال داده شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید