خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، جمعی از کارگران شهرداری بروجرد و جمعی از کارکنان شرکت کاوشگران در معدن ۵ گل گهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سفیر افلاک، روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی از کارگران شهرداری بروجرد در اعتراض به عدم رفع مشکل بازنشستگی آن‌ها ، مقابل دفتر امام جمعه، دست به تجمع اعتراضی زدند.
کارگران شهرداری بروجرد قربانی دعوای تامین اجتماعی و شهرداری بروجرد بر سر بدهکاری شده‌اند.

جمعی از کارگران بازنشسته شهرداری بروجرد امروز در اعتراض به عدم رفع مشکل بازنشستگی آن‌ها در مقابل دفتر امام جمعه حضور یافته و خواستار رسیدگی به این مشکل شدند.

این در حالی است که تاکنون گفته می‌شد به دلیل عدم پرداخت دو ماه حق بیمه این افراد، مشکلی در بازنشسته شدن آن‌ها پیش‌آمده و بعد از گذشت شش ماه از بازنشسته شدن آن‌ها هنوز این مشکل برطرف نشده است.

حکایت بدهی‌های شهرداری به تأمین اجتماعی این روزها به ماجرایی عجیب تبدیل‌شده چراکه از سویی تأمین اجتماعی اعلام می‌کند ۱۱۵ میلیارد تومان از شهرداری بروجرد طلب دارد اما شهردار بروجرد می‌گوید طلب تأمین اجتماعی از شهرداری بسیار کمتر از این رقم و چیزی کمتر از۲۰  میلیارد تومان است.

حالا بدهی‌های شهرداری را یک سازمان تأیید و یکی تکذیب می‌کند و فعلاً برای مشخص شدن موضوع و این کلاف سردرگم راه‌حلی پیدا نشده که دقیقاً این میزان بدهی چقدر است.

شاید هم بدهی شهرداری به تأمین اجتماعی مانند تعداد نیروهای شهرداری است که هر بار یک عدد و رقمی گفته می‌شود.

رحیم جافری شهردار بروجرد اظهار داشت: تعدادی از نیروهای شهرداری که به مرحله بازنشستگی رسیده‌اند، متأسفانه تأمین اجتماعی به تعهدات خود عمل نمی‌کند و بر اساس ماده ۳۶ قانون تأمین اجتماعی چنانچه حتی شهرداری هم بدهی داشته باشد رافع مسئولیت تأمین اجتماعی در برابر کارگران نیست.

وی افزود: این در حالی است که تأمین اجتماعی از شهرداری املاکی را بابت بدهی توقیف کرده ولی کار پرسنل شهرداری را عقب می‌اندازند؛ این تعداد کارگر شش ماه است که باز نشست شدند ولی هنوز تأمین اجتماعی کار این‌ها را انجام نمی‌دهد، بدهی این افراد را پرداخت کردیم اما تأمین اجتماعی لجاجت می‌کند و کار این افراد معطل مانده است.

تجمع کارکنان شرکت کاوشگران مقابل فرمانداری سیرجان

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸؛  جمعی از کارکنان شرکت کاوشگران در معدن ۵ گل گهر در اعتراض به تعطیلی شرکت، بیکار شدن و مشکلات شغلی خود،مقابل فرمانداری سیرجان، تجمع کردند

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید