خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران, کودکان  >  فقدان ایمنی کار، مرگ یک کودک کار در گنبدکاووس

فقدان ایمنی کار، مرگ یک کودک کار در گنبدکاووس

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱ کودک کار در گنبدکاووس هنگام سیم کشی در یک ساختمان در حال احداث، براثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، فرمانده انتظامی گنبدکاووس در شرق گلستان مرگ یک کودک کار ساکن این شهر هنگام سیم کشی در یک ساختمان در حال احداث، براثر برق گرفتگی خبر داد.

محمود علی فر روز پنجشنبه گفت: “در این حادثه که روز گذشته رخ داد، نوجوان ۱۵ ساله که همراه پدر خود مشغول سیم کشی یک ساختمان درحال احداث بود، به دلیل رعایت نکردن اصول ایمنی دچار برق گرفتگی شده و در دم فوت می کند”.

وی اضافه کرد: “اگرچه پس از وقوع حادثه، بلافاصله نیروهای امدادی اورژانس ۱۱۵ در محل حاضر و عملیات احیا را انجام دادند اما شدت برق گرفتگی، سبب فوت این نوجوان شده بود”.

علی فر ادامه داد: “متاسفانه هر ساله شاهد حوادثی از این قبیل در سطح شهرستان هستیم که غالباً به دلیل رعایت نکردن اصول ایمنی و یا استفاده نکردن از وسایل استاندارد رخ می دهد در صورتی که می توان با رعایت اصول ایمنی از بروز حوادث جلوگیری کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید