خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری سرفاریاب و اخراج ۲۰ کارگر پتروشیمی بندر امام

معوقات مزدی کارگران شهرداری سرفاریاب و اخراج ۲۰ کارگر پتروشیمی بندر امام

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری سرفاریاب واقع در شهرستان چرام استان کهکیلویه و بویراحمد از ۴ ماه معوقات مزدی و دو ماه معوقات بیمه ای خود خبر دادند. بنا به خبری دیگر،۲۰ کارگر در پتروشیمی بندر امام واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر از کار اخراج شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری سرفاریاب واقع در شهرستان چرام استان کهکیلویه و بویراحمد ۴ماه معوقات مزدی طلبکارند.

یکی از منابع خبری در شهرداری سرفاریاب واقع در شهرستان چرام گفت: “این کارگران در واحد اداری و خدماتی شهرداری سرفاریاب به‌ صورت قراردادی مشغول کارند. آنها صبح روز گذشته (۱۱ تیر ماه) با مراجعه به ساختمان شهرداری به معوقات مزدی خود اعتراض کردند”.

حدود ۱۵ نفر از کارگران شهر سرفاریاب که در ۴ ماه گذشته دستمزد و حق بیمه آنان پرداخت نشده است، گفتند: “در شرایط فعلی اقتصاد کشور که هر روز شاهد افزایش قیمت اجناس مصرفی و غیر مصرفی هستیم، نگران تامین هزینه‌های زندگی خود شده‌ایم”.

به گفته کارگران شهرداری سر فاریاب، شهرداری و شورای شهر هیچ برنامه‌ای برای پرداخت مطالبات آنها ندارد.

از قرار معلوم حق بیمه کارگران شهرداری سر فاریاب طی یک الی دو ماه گذشته پرداخت نشده و کارگران برای تعویض دفترچه‌های بیمه دچار مشکل هستند

اخراج ۲۰ کارگر در پتروشیمی بندر امام‌

به گزارش عصر جنوب، دستکم ۲۰ کارگر در پتروشیمی بندر امام‌ واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر از ۲۰ روز پیش از ورود به این‌ مجتمع صنعتی منع شده اند.

یکی‌‌از کارگران در این خصوص گفت: “همه ما نیروهای بومی هستیم که در این شرایط سخت اقتصادی توان اداره زندگی را نداریم.”

او با اعلام اینکه قصد تجمع مقابل فرمانداری و این پتروشیمی را داشته‌ایم، ابراز می‌کند: “از سوی شرکت به ما اعلام شده مجوز ورود ما نیاز به تائید برخی مدیران داشته که متاسفانه تا کنون هیچ‌کدام از وعده‌های آنها محقق نشده و همچنان اجازه بازگشت به محل کار به ما داده نمی‌شود.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید