خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  لغو قرارداد و قطع حقوق اسماعیل بخشی در شرکت نیشکر هفت تپه

لغو قرارداد و قطع حقوق اسماعیل بخشی در شرکت نیشکر هفت تپه

خبرگزاری هرانا – کارفرمای مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، قرارداد اسماعیل بخشی، فعال کارگری با این شرکت را لغو و حقوق ماهانه وی را قطع کرده است. گفته می شود که این اقدام به دستور نهادهای امنیتی صورت گرفته است. کارگران نیشکر هفت تپه در واکنش به این اقدام اعلام کرده اند در صورتی که این دستور طی روزهای آتی لغو و قرارداد اسماعیل بخشی مجدداً تمدید نشود، دست به دور جدیدی از اعتراضات خواهند زد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال مستقل کارگران هفت تپه، قرارداد اسماعیل بخشی با مجتمع نیشکر هفت‌تپه توسط کارفرما لغو و حقوق ماهانه وی قطع شده است.

بر اساس این گزارش، جمعی از کارگران نیشکر هفت‌تپه در واکنش به این اقدام غیرقانونی اعلام کرده‌اند که در صورتی که این دستور لغو و قرارداد اسماعیل بخشی مجدداً تمدید نشود دست به دور جدیدی از اعتراضات خواهند زد.

لازم به ذکر است، کیفرخواست پرونده اسماعیل بخشی، امیر امیرقلی، ساناز اله یاری و امیرحسین محمدی فر، از متهمان دربند پرونده اعتراضات هفت تپه روز ۲۲ خردادماه به صورت جداگانه و با حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به آنان ابلاغ شد.

عناوین اتهامی مطروحه “عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام”، “اجتماع و تبانی”، “تبلیغ علیه نظام” و “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” بوده است. پرونده این متهمین به همراه ۳ متهم دیگر پرونده به نام‌های سپیده قلیان، عسل محمدی و علی نجاتی پس از جلسه آخرین دفاع، اواخر ماه گذشته به دادگاه انقلاب تهران ارسال شده است.

اسماعیل بخشی، فعال کارگری، که هم اکنون در زندان اوین نگهداری می شود در تاریخ ۳۰ دی ماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی به زندان شیبان اهواز منتقل شده بود. بازداشت اسماعیل بخشی در حالی صورت گرفته بود که تلویزیون ایران شب ۲۹ دی ماه در فیلمی با عنوان “طراحی سوخته” اعترافاتی از اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه که در جریان بازداشت و بازجویی پیشین آنها ضبط شده بود را نمایش داد که در آن گفته بودند با “گروه‌های مارکسیستی و برانداز در خارج از ایران” ارتباط دارند.

فرزانه زیلابی وکیل تعدادی از کارگران بازداشتی شرکت نیشکر هفت‌تپه، در واکنش به پخش این فیلم، اغوای افکار عمومی را خیانت به مردم و مخاطبین صدا و سیما دانست و گفته بود: “این صحنه‌سازى و بازى نابهنجار بى‌پاسخ نخواهد ماند و موکلم علیه صداوسیما و وزیر اطلاعات شکایت مى‌کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید